Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

2. květen 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.

Reklama

Dnes existuje celá řada brusek, pokud však pracujeme s materiálem, který má velkou plochu, je nejlepší volbou použití tzv. pásové brusky.

Pásové brusky na kov

Pásová bruska se dá použít na plasty, na dřevo a samozřejmě i na kov. Speciálně na tento tvrdý materiál se vyrábějí pásové brusky na kov, které dokáží kovové materiály (plechy apod. zbavit všech nerovností a opalů.

Na co si dát pozor při výběru pásové brusky

Při výběru pásové brusky si dejme pozor na to, aby měla dostatečný brusný výkon, pokud možno co nejnižší vibrace a velkou plochu pro rovinné broušení. Hledisko vibrace by mělo být bráno na zřetel zejména v případech, kdy budeme používat pásovou brusku ručně. Pásové brusky na kov i další druhy se však dají také připevnit pomocí stacionárního zařízení na pracovní stůl, což Vám celou práci značně usnadní.

Brusné pásy

Pásové brusky používají pro broušení brusných pásů, které lze pořídit v mnoha velikostech a délkách. Tyto brusné pásy jsou nejčastěji vyráběny z klasického šmirgl papíru. Na brusce jsou upevněny upínací pákou, jejíž ovládání je snadnou záležitostí.

Viz též

Pakliže často pracujete s kovy, dřevem, případně plastem a potřebujete čas od času tyto materiály brousit, pak ve Vaší firmě či v domácí dílničce nesmí chybět kvalitní pásová bruska. Uvidíte, že s ní půjde práce mnohem více od ruky a výsledek bude stát za to.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Kde využijeme pásové pily?

Kde využijeme pásové pily?

Pásové pily využívající pilové pásy řežou velice přesně a kvalitně. Dnes je lze zcela běžně pořídit i přes internet na webových stránkách specializovaných společností, mají široké využití, a to jak u profesionálů, tak i u amatérských kutilů, kteří se nespokojí s tím, že složitější věci za ně udělá n…

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…


Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Luxfery jsou opět v kurzu

Luxfery jsou opět v kurzu

Při stavbě rodinného domu se opět vrací do módy takzvané luxfery. Ty jsou oblíbené už od počátku minulého století, kdy byly hojně využívány v tehdy moderních funkcionalistických stavbách. Kvůli příliš častému a hlavně ne příliš vhodnému využívání však jejich obliba šla postupem času výrazně dolů. Dn…


Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.