Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

11. srpen 2014 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.

Reklama

Kouřovod lze připojit až nad ni, a pokud je vysoká, znamená to překážku. Druhou příčinou vzniku této vady na kráse může být modulový komín s klasickými šamotovými vložkami se spojením na pero a drážku, které není možné kvůli spojům krátit. Rouru tedy lze připojit jen ve výšce odpovídající násobkům jejich délky, takže ční do prostoru. Schiedel Absolut Vari umožňuje obejít se i u malých „krbovek“ bez nehezké dlouhé roury. Nový systém, který lze pořídit jako doplněk ke komínu Schiedel Absolut, má nízkou patu a zároveň umožňuje seříznout komínovou vložku na potřebnou délku, a tak připojit přímo do komína i malá krbová kamna o výšce od 50 centimetrů.

Konstrukční prvky Schiedel Absolut Vari

Specifičnost Schiedel Absolut Vari je založena na dvou unikátních konstrukčních prvcích – tenkostěnné keramické vložce s hrdlovým spojem pouze na jedné straně a minimální možné výšce komínové paty.

Protože druhá část vložky, jež se nasouvá na hrdlo předchozího dílu, je hladká a žádný vlastní spoj nemá, jde ji jednoduše seříznout úhlovou bruskou na potřebnou délku. Připojení do komína tak lze vytvořit ve výšce dle individuální potřeby. To v důsledku umožní obejít se u malých spotřebičů bez dlouhé připojovací roury.

Přímo do komína tak je možné napojit i kamna v kategorii „XS“, které mají osu kouřového hrdla ve výšce 50 až 55 centimetrů. Systém lze jednoduše využít pro všechny typy spotřebičů, ale naprosto zásadní je pro ty nejmenší.

Systém pro komíny Absolut

Systém Schiedel Absolut Vari je určen výhradně pro komíny Absolut. Pro variabilní výškové řešení je nutné při založení komína využít místo klasické komínové paty „Základní soupravu Vari“, jež obsahuje potřebné specifické prvky pro nízké založení. Díky tomuto unikátnímu řešení budou i malá krbová nebo kachlová kamna nejen příjemným zdrojem tepla, ale také zkrášlí interiér. Základní soupravu Vari lze pořídit od 5 915 Kč (bez DPH).

Více informací na schiedel.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Druhy komínových systémů a jejich výhody

Potřebujete nový komínový systém a nejste si jisti, který bude ten nejvhodnější? Podívejte se spolu s námi na systémy Keramo, Renovo a Nerezo.

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…


Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Trh s rezidenčním bydlením očekává v příštích měsících nárůst poptávky. Jedním z důvodů je jistě i to, že v současné době se dají u bank pořídit hypotéky za velmi zajímavých podmínek. Jedná se o stav, který je ekonomy považován za nejlepší od počátku ekonomické krize.


KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

KLIMA RAPID: Tepelná čerpadla PANASONIC nyní se slevou 25 %

Tepelná čerpadla patří k úspornému a ekologickému způsobu vytápění rodinného domu. Oproti plynovému nebo elektrickému kotli ušetří až 60 % nákladů na energie. Rozhodli jste se pro tepelné čerpadlo? Pořiďte si ho nyní se slevou 25 %!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.