Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

16. listopad 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Reklama

Ze všeho nejdůležitější je udržovat garážová vrata z obou stran čistá. V případě malého znečištění si vystačíte pouze se studenou vodou. Pokud bude vratové křídlo špinavé více, pak sáhněte po neutrálním čisticím prostředku (ph 7) a teplé vodě. Lze použít například přípravek na mytí nádobí. Pečovat je nutné i o vnitřní gumová těsnění na zárubních. Lamely pod těsněním totiž může poškodit i jemný prach. Takto byste měli vrata omýt minimálně každého čtvrt roku.

Při úklidu nezapomínejte ani na vodicí kolejnice, přičemž se vyhněte různým mazadlům. Na namazané části se více chytá prach a provoz by tak byl více hlučný. K vyčistění kolejnic vám bude stačit suchý hadr.

Posledním bodem je pravidelná kontrola vrat kvalifikovaným technikem. I když jsou vrata a jejich pohony takřka bezúdržbové, tak prohlídka minimálně jednou ročně se určitě vyplatí. Při vyšším počtu otevření a zavření vrat za den je doporučeno provádět servisní prohlídku minimálně dvakrát ročně.

Tisková zpráva www.hormann.cz.

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dominik

pátek, 11. červen 2021
21:35

Tak já se snažím jednou za 3 roky (někdy se mi to ovšem nepovede, takže to přesunu na další rok) vyměnit v garáži těsnění, aby se tam nezdržovalo vlhkost a pak nám to tam neplesnivělo. Za velice dobrý peníz je možné pořídit těsnící pásky z obchodu https://www.tesnenitexim.cz/TESNICI-DESKY-PASKY-c9_0_1.htm, se kterým jsem už několik let velice spokojen ;)


Napsal: Dominik [Odpovědět]


Čtěte také...

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Jak vybrat garážová vrata: Modely vrat a jejich výhody

Pokud vybíráte garážová vrata, měli byste si položit několik základních otázek, na základě kterých se rozhodnete pro ta správná. Zodpovězte si je a podívejte se spolu s námi na nejznámější modely a výrobce garážových vrat.


Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Kdy vyměnit stará garážová vrata za nová?

Každý majitel auta velmi dobře ví, že je třeba dopřát pravidelnou údržbu nejenom plechovému miláčkovi, ale také garáži, přesněji řečeno garážovým vratům. Stará dřevěná nebo plechová křídla je nutné před zimou opravit a natřít, aby přežila nevlídné po


Bezpečná garážová vrata: zabezpečený rádiový přenos pro otvírání vrat

Obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení zajišťuje bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a ovladačem. Produkt byl vyvinut ve spolupráci s kryptology z univerzity v Bochumi a využívá stejných kódovacích postupů jako internetové bankovnictví.

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je