Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

6. říjen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Před zimou si mnozí z nás potřebují udělat na chatu či domů zásoby dřeva na topení. Je potřeba tak učinit hned z několika důvodů. Tím prvním je fakt, že v zimě se dřevo připravuje mnohem obtížněji, už jen z hlediska špatného počasí. Druhým důvodem může být to, že dřevo by před upotřebením mělo dostatečně proschnout, mějme totiž na paměti, že mokré dřevo v krbu či kamnech nebude mít takový tah a účinnost kamen se tím bude výrazně snižovat.

Reklama

Rychlé a bezpečné naštípání dřeva

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.

Elektrické štípačky na dřevo jsou dnes zcela běžně k dostání v obchodech se zahradnickými potřebami. Můžeme přitom zvolit ze dvou základních druhů v prvním případě se jedná o vertikální štípačky na dřevo a jak už je Vám určitě jasné, druhou volbou jsou pak štípačky horizontální.

Horizontální štípačky

Horizontální štípačky jsou levnější variantou, která poslouží spíše lidem, kteří dřívím netopí zcela pravidelně. I menší štípačky si dokáží poradit až s půlmetrovými poleny. U horizontálních štípaček je výhodou to, že se snadněji přemisťují, neboť jejich hmotnost se pohybuje maximálně někde kolem 40 kilogramů.

Vertikální štípačky

Vertikální štípačky na dřevo bychom doporučili všem lidem, kteří dřívím topí po celou zimu. Jsou totiž daleko výkonnější a navíc některé typy dokáží velké poleno ihned přímo rozčtvrtit. Uvádí se, že vertikální štípačka dokáže zpracovávat dříví na polena až čtyřikrát rychleji než klasická sekyrka.

Nezapomeňme na ochranné pomůcky

Pokud se rozhodneme si pořídit štípačky na dříví, určitě nezapomeňme na ochranné pomůcky, jako jsou brýle a rukavice. Může se totiž stát, že z polena občas vylétne nějaká ta tříska, která by nás snadno mohla zasáhnout do oka.

Štípačky na dříví jsou výborným pomocníkem. Díky nim se dá dříví na zimu, které jsme si nařezali pomocí motorové pily na jednotlivé špalky, rozsekat daleko snáz a rychleji než s obyčejnou sekerou.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Podle odhadů meteorologů to vypadá, že nás letos čeká poměrně tuhá a dlouhá zima. Je tak nejvyšší čas začít si připravovat zásoby topiva do krbů, kamen a kotlů, jinak vás zima zastihne nepřipravené.

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.


Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je

Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…


Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?

Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …