Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Příprava na malování: Zakrývací materiály

8. duben 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt veškerý nábytek, podlahu a také zásuvky a další citlivá místa, která by mohla být zasažena barvou. Případné odstraňování zaschlé barvy totiž může být velmi nepříjemnou, zdlouhavou záležitostí.

Reklama

Igelitové fólie

Pro zakrývání předmětů před malováním se dají použít různé materiály. Klasický nábytek, který nebudete přesouvat po čas malování do jiné místnosti, byste měli zakrýt pomocí igelitové fólie.

Ta se dá pořídit v obchodě s malířskými potřebami, prodává se v rolích, v nichž je několik desítek metrů tohoto krycího materiálu. Fólii stačí jednoduše odvinout z role podle velikosti nábytku či místa, které budete zakrývat. Plachta by měla zakrývat kompletně celý nábytek tak, aby se skrz něj nedostaly vůbec žádné kapky.

Doporučujeme:

Stáhněte si eBook: 33 tipů jak správně vymalovat

Plátna a deky na zakrytí

Kromě igelitové fólie se dají využít také například různá plátna a staré deky. V každém případě je fólii nebo plátna nutné dobře upevnit. Toho docílíte nejlépe pomocí klasické papírové pásky, pomocí níž zakrývací materiál snadno přilepíte k nábytku tak, aby fólie nepadala na zem a zároveň se příliš nehýbala během pohybu malíře v jejím okolí.

Zakrytí vypínačů, rámů a dalších drobných věcí

Velmi důležitým krokem, na který rozhodně nezapomeňte, je zakrytí zásuvek, dveřních rámů, okenní rámů, ale také radiátorů, světel a dalších podobných míst, kterých je v každé místnosti spousta. Opět stačí použít klasickou krycí papírovou lepenku. Prodávají se jak tenké, tak i speciální zakrývací pásky, které mají šířku kolem 5-10 centimetrů a zajišťují, že bude dobře spojen prostor mezi jednotlivými zakrývacími materiály.

Co se stane, pokud nepoužijete zakrývací pásky. Pak budete mít po vymalování bytu mnohem více práce s úklidem. Například jen odstranění barvy z vypínačů je velmi titěrnou a také složitou prací, barva zde rychle zaschne a pak jde jen velmi těžko omýt.

Samostnatnou kapitolou je zakrývání podlahy. I na ni lze zvolit igelitovou fólii, nicméně dostatečně silnou, aby nedošlo k jejímu protržení během chůze po ní.

Zakrývací materiály rozhodně mají svůj smysl. Na malování bytu se zkrátka nejde vrhnout jen tak bez přípravy. Právě dobré zakrytí nábytku a dalších věcí a míst v místnosti vám usnadní mnoho práce, malování už nebude takovou černou můrou, jak od této činnosti očekáváte.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.