Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak postupovat při malování bytu

30. září 2015 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.

Reklama

Příprava pokoje

Na přípravě záleží. To vám řekne každý odborník. Já se zeptal opravdových a zkušených odborníků z AC Malířství, kteří provádějí malířské práce v Plzni.

„Základem každého malování je důkladná příprava. Zahrnuje vystěhování nábytku z místnosti, zakrytí podlahy fólií či textilií. Pokračujte zakrytím zbylého nábytku igelitem. Ten musí pevně držet, proto jej upevněte pomocí lepenky“, říká Tomáš Krisl z AC Malířství.

Pokud je v místnosti položený koberec, je nejlepší ho srolovat. Pokud to není možné, zakryjte jej co nejdůkladněji. Případné zaschlé kapky z něj totiž půjdou odstranit jen velmi ztěžka.

Na závěr přípravy ještě zakryjte pomocí lepenky zásuvky, rámy dveří a parapety oken.

Jdeme na malování

Při malování pokojů v Plzni využívá AC Malířství postup, kdy začíná nejprve stropy, rohy místností a hůře dostupnými místy. Na rohy stěn je nejlepší použít speciální štětec, takzvaný „zárohák“. První vrstva by měla být řidší, druhá pak hustší.

Důležité je mít vždy správně namíchanou barvu, a to v dostatečném množství. Pokud by totiž došla a neměli jste namíchanou novou, může se stát, že se netrefíte do správného odstínu.

Malířské práce v Plzni provádí AC Malířství již řadu let. Pokud si nejste jisti, že malování bytu zvládnete, doporučuje vám firma pozvat si profesionály. Ušetříte si tím námahu a stres, ale možná i peníze. Špatně vymalovaný byt totiž budete muset přemalovávat, což se logicky promítne do celkových nákladů. Malba od profíků navíc vydrží déle, znovu malovat tak budete muset až po několika letech. V každém případě si dobře promyslete, jakou barvu do místnosti zvolíte, i na to existují určitá pravidla. Malíři pokojů Plzeň vám i v tomto směru rádi pomohou.

Foto: pixabay.com

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

6AuT7mhxJcnJ

neděle, 2. říjen 2016
18:21

You've really imeresspd me with that answer!


Napsal: 6AuT7mhxJcnJ [Odpovědět]


Čtěte také...

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.


Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Podzim a jaro jsou dvě období vhodná pro přesazování pokojových rostlin. Ne vždy je nutné ale rostliny přesazovat. Rostliny může bez nutnosti přesazení udržovat svěží určitý přípravek.