Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

19. listopad 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.

Reklama

Několik rad na začátek

Jednou z nejtěžších částí, při malování bytu, je zajisté to, jakou barvu do kterého pokoje zvolit. Pokud chceme, aby náš byt vypadal útulně a zároveň moderně, měli bychom si pro začátek vybrat nejvýše dvě základní barvy a z nich poté tvořit jednotlivé odstíny, kterých chceme dosáhnout. Nejlepší je volit takzvané teplé odstíny, které dodávají pocit štěstí, harmonie a dodávají nám potřebnou energii. Do každého pokoje se však hodí pouze určité barvy.

Jaké barvy zvolit do kuchyně a jídelny

Jídelna patří k místnostem, kde obvykle začíná náš den. Je tedy nejlepší vymalovat tyto prostory tmavšími barvami, které nám dodají dostatek energie. Mezi nejvhodnější barvy patří zejména sytě červená a oranžová. Tyto barvy povzbuzují chuť do života a předávají nám pozitivní energii. Proto je lze pro tyto prostory jen doporučit.

Doporučujeme:

Stáhněte si eBook: 33 tipů jak správně vymalovat

Barvy vhodné pro obývací pokoj

Obývací pokoj je bezesporu místností, kde trávíme nejvíce času a kde se scházíme s rodinou či přáteli. Měli bychom proto volit barvy, které v nás probudí pocit harmonie a klidu. Mezi nejvhodnější barvy patří zejména odstíny fialové a růžové, které v nás tyto pocity zaručeně nabudí.

Nejvhodnější barvy pro ložnici

Ložnice je zajisté místem, kde si chceme odpočinout a každý den si zajistit kvalitní spánek. V tom nám nejlépe pomohou odstíny modré, fialové či zelené. Tyto barvy nám nejlépe navodí sladké snění.

Barevná škála

Barevná škála obsahuje opravdu velké množství těch nejrůznějších barev. Jejich výběr a kombinace by měla především záviset na našem vkusu, kombinovaném s psychologickými účinky jednotlivých barev. Pokud se budete řídit uvedenými doporučeními, zajisté se i váš byt změní v místo, na které se budete každý den rádi vracet a ve kterém se budete cítit šťastni.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.


Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Mnozí majitelé domů a bytů si v poslední době stěžují, že za plyn platí stále více peněz. Je pravdou, že ceny energií rostou a platí to i o plynu, nicméně přesto se dá najít způsob, jak za platby složenek za plyn ušetřit. Tím způsobem je změna dodavatele plynu.


Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…