Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

20. listopad 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.

Reklama

Náčiní potřebné ke správnému nanášení barvy

Aby bylo možné správně a rovnoměrně nanášet barvu, bude potřeba, abyste se naučili zacházet s válečkem či klasickou štětkou. Oba nástroje mají své nesporné výhody. Pokud se rozhodnete pro malování pomocí válečku, velkou výhodou se pro vás stane fakt, že vymalujete mnohem rychleji a snadněji, než při použití štětky. Je lépe, abyste si pořídili jeden velký váleček, který použijete na malování velkých ploch a jeden menší, který využijete na malování rohů a také plošek kolem rámů dveří či oken. Nevýhodou válečku je však to, že se nehodí na malování přes starší nátěr, kdy hrozí, že by se mohla původní barva odlupovat.

Klasickou štětku byste měli zvolit tehdy, pokud svůj byt malujete poprvé. Štětka má totiž silnější strukturu, díky které se dostane dobře i do hrubých omítek. Malování je s ní však o něco náročnější, nežli nátěr válečkem.

Správný postup malování

Nejprve byste se měli zaměřit na malování stropu. Snažte se tahy provádět rovnoměrně, abyste tak předešli ošklivě vypadajícím šmouhám. Poté vymalujte samotné stěny. Nejlepší je zvolit systém, kdy postupujete od okna ke dveřím. Vždy byste měli nanést alespoň dvě vrstvy barvy. Mezi jednotlivými nátěry by měl být několikahodinový rozestup, aby barva měla dostatek času zaschnout. Malování provádějte vždy za denního světla, abyste správně viděli intenzitu jednotlivých barev.

Malování bytu je zábava

Pro některé z nás je malování bytu pouhou povinností. Pokud si vybereme barvy, které v nás probouzejí dobrou náladu, a důkladně se na malování připravíme, může se stát příjemnou zábavou, jejímž výsledkem je moderní a zajímavý design. Vždyť co je hezčího, než se každý den vracet do útulně vypadajícího zázemí? Tak si nakupte vše potřebné a směle do toho!

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Malování bytu aneb změna je život - 1. část

Máte poslední dobou pocit, že je váš byt poněkud zašedlý a staromódní a potřeboval by oživit? Neustále ho modernizujete, ale cítíte, že ani to nepomáhá? Zkuste konečně experimentovat a dejte vašemu domovu nový nátěr. Prozradím vám jak na to.

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.


Příprava na malování: Zakrývací materiály

V každé domácnosti je čas od času potřeba vymalovat stěny místností. Jejich původní barva totiž vlivem času přichází o svoji původní svěžest a čistotu. Malování není třeba provádět příliš často, postačí k němu přistoupit tak jednou za dva roky. Před samotným malování pokojů je důležité řádně zakrýt …

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Nejlepší dodavatelé plynu: Změna dodavatele přes internet

Mnozí majitelé domů a bytů si v poslední době stěžují, že za plyn platí stále více peněz. Je pravdou, že ceny energií rostou a platí to i o plynu, nicméně přesto se dá najít způsob, jak za platby složenek za plyn ušetřit. Tím způsobem je změna dodavatele plynu.


Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…