Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

12. září 2014 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Podle odhadů meteorologů to vypadá, že nás letos čeká poměrně tuhá a dlouhá zima. Je tak nejvyšší čas začít si připravovat zásoby topiva do krbů, kamen a kotlů, jinak vás zima zastihne nepřipravené.

Reklama

Dřevo na letošní zimu už musí být dostatečně suché

Na řezání čerstvého dřeva je už pro letošní zimu pozdě. Dříví totiž musí dostatečně uschnout, jinak nemá takovou účinnost a zvyšuje se jeho spotřeba. Uvádí se, že je vhodné jej nechat schnout minimálně 1 rok. V tuto chvíli musíte mít už dřevo nařezané a uschlé. Pakliže nemáte dostatečné zásoby, čeká vás jeho nákup.

Je čas na štípání a sekání nařezaného dřeva

Co však i v tuto chvíli lze udělat, je nasekání dříví na menší kousky. K tomu můžete použít moderní štípačky na dřevo. Máte-li ale chuť a čas, postačí vám klasická sekyrka a špalek. Co se týče sekyry, je důležité, aby měla dostatečně ostrou hlavu. Ta pak musí být pevně usazena v topůrku.

Pořiďte si kvalitní švédskou sekeru

Že vám stará sekerka dosloužila? Pak není nic jednoduššího, než si pořídit novou, a to pokud možno co nejkvalitnější. Spoustu let a na tuny nasekaného dříví vám poslouží sekery Hultafors. Jde o klasické sekery, které jsou vyráběny ve Švédsku. Dají se použít na sekání, štípání a drobné osekávání. Jejich hlava je vyráběna z kvalitní švédské oceli, topůrka pak nejčastěji ze dřeva stromu ořechovce.

Nezapomeňte také na kvalitní krbové nářadí

Pokud jste už na zimu řádně připraveni, je ještě na místě zkontrolovat, zda je plně funkční krb a zda k němu máte i potřebné náčiní. Krbové nářadí, mezi nějž lze zařadit koš na dřevo, pohrabáč, lopatku a další, patří k nezbytným pomůckám, bez nichž se při topení v krbu, kamnech či kotli neobejdete.

Nepodceňte přípravu dříví na zimu
Nepodceňte přípravu dříví na zimu

I krbové nářadí musí mít určitou kvalitu. Ideálně by mělo být vyrobeno z dobrého kovu, který odolá vysokým teplotám. Stejně tak si ale při jeho nákupu všímejte i designu. Nářadí se totiž v zimních měsících, kdy topíte, stává nedílnou součástí vaší domácnosti. A tak by mělo dobře vypadat, že?

Krbové nářadí a zmíněné švédské sekery Hultafors zakoupíte levně a za výhodných podmínek v internetovém obchodě naradi-krbove.cz.

Foto: naradi-krbove.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je


Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.


Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Příprava na zimu: Zkontrolujte garážová vrata

Nastává čas revizí a nutných úprav před nadcházející zimou. Tato kontrola se týká i garážových vrat. I o ně je totiž nutné správně pečovat, aby dobře a dlouho sloužila. Přinášíme vám tři hlavní zásady, jichž se vyplatí při údržbě vrat držet.