Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

31. říjen 2013 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je na zimu řádně připraven komín.

Reklama

Před příchodem zimy je doporučováno nechat si provést revizi komína. Je to důležité hlavně z toho hlediska, že musí být zcela průchodný. V opačném případě bude nejen špatně „táhnout“, ale může dojít také k zahoření ve chvíli, kdy budete topit v krbu.

Kontrola komínového tělesa

Revizní technik se musí podívat především na komínové těleso. Zjistí, zda je komín schopen veškeré spaliny řádně odvádět mimo interiér objektu a nedochází k jejich zpětnému návratu. Komín je důležité důkladně vymést od nečistot a usazenin.

Vyčištění od spalin a sazí

Na stěně komínového tělesa se postupem času usazují spaliny a saze. Pokud je povlak příliš velký, může dojít k jeho vznícení. Právě z tohoto důvodu je bezpodmínečně nutné provést kontrolu ještě před tím, než začne hlavní topná sezona.

Pokud jste si ještě v tuto dobu nenechali komín zkontrolovat, máte opravdu nejvyšší čas. Prohlídky komínů ostatně nařizuje i zákon, například u komínů s vložkou je nutné provádět kontrolu minimálně jednou ročně.

Potvrzení o kontrole a čištění komína

Po každé návštěvě by vám měl revizní technik dát potvrzení o provedení čištění a kontrole. Zároveň by vás měl také informovat o tom, že na údržbu komína nesmíte zapomínat ani do budoucna. Mějte na paměti, že za čištění komínu odpovídáte vy jako vlastníci nemovitosti.

Pokud přes zimu objekt nehodláte využívat, pak je potřeba jej vhodně zazimovat. Víte například, jak zazimovat a připravit chatu na zimu?

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Milan

úterý, 20. srpen 2019
07:28

Náš komín je na zimu připravený, jelikož jsme ho letos dostavěli. Vybíral jsem si komínové sestavy https://www.komin-levne.cz/ , které se mi zdají nejlepší. Stavíme dům a ještě v něm nebydlíme, takže ani netopíme. Doufám, že to do příští zimy stihneme a budeme konečně bydlet ve vlastním.


Napsal: Milan [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost


Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Indesit Advance – vestavné spotřebiče podle vašeho přání

Nabídka domácích spotřebičů s moderními funkcemi je dnes už tak široká, že pro běžného spotřebitele může být těžké se v nich orientovat. Na český trh právě míří nová řada vestavných zařízení značky Indesit. Najdete v ní zejména vybavení pro vaření a pečení: varné desky, pečící trouby a digestoře. Za…

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Správná péče o komín: Kdy si nechat udělat revize komínu?

Komínové systémy prošly v posledních letech výraznými změnami. Zatímco dříve jsme se prakticky výlučně setkávali se zděnými komíny, dnes jsou realizovány z moderních materiálů. Je to dáno hlavně tím, že se využívají pro jiné typy vytápěcích zařízení a nároky se tak mění. Ať už máte klasický komín, n…


Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Podle odhadů meteorologů to vypadá, že nás letos čeká poměrně tuhá a dlouhá zima. Je tak nejvyšší čas začít si připravovat zásoby topiva do krbů, kamen a kotlů, jinak vás zima zastihne nepřipravené.

Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…