Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Myslete již nyní na zimu: vyměňte okna a ušetříte!

16. červenec 2012 - Rubrika: Úspory a finance - reaguj na článek

Léto je v plném proudu, a však již nyní je ten správný čas připravit své domy a byty na zimu tak, abychom nemuseli platit horentní sumy za vytápění. Finanční prostředky za energie lze ušetřit například výměnou oken. Jak ji realizovat levně a kvalitně, poradí Hornbach.

Reklama

Dejte sbohem starým oprýskaným oknům, která špatně izolují, a ušetřete nemalé finanční prostředky za vytápění s energeticky úspornými a cenově dostupnými okny Aron. Vše, co je potřebné k projektu naleznete v Hornbachu, kde na vás kromě široké nabídky dřevěných, plastových a střešních oken čeká také spousta doplňků, jako jsou rolety, žaluzie a sítě proti hmyzu.

Jak tedy jednoduše vyměnit stará okna za nová?

Nejprve je nutné demontovat stará okna, což lze nejlépe realizovat pomocí pily, sekáčku nebo páčidla, tak, aby se co nejméně poničila fasáda domu. Poté srovnáme osazovací rám nového okna ve všech směrech podle vodováhy, zajistíme klíny a vyzkoušíme, zda okenní křídlo je po zavěšení plně a bezvadně funkční. Dále existuje několik způsobů montáže oken.

V případě nejjednodušší montáže pomocí rámových hmoždinek vyvrtáme podle velikosti okna v osazovacím rámu na boku 2-3 díry a nahoře a 1-3 díry dole o průměru hmoždinek. Po provrtání osazovacího rámu vyvrtáme do zdiva otvory pro hmoždinky pomocí vrtáku na kámen. Poté do otvorů zatlučte hmoždinky a rám pevně přišroubujte. Volný prostor mezi zdivem a osazovacím rámem vyplňte montážní pěnou. Přebytečnou pěnu po ztvrdnutí odřízněte nožem. A montáž nových oken je hotová. Hornbach doporučuje po výměně oken interiér okolo oken zednicky začistit štukem, případně nově vymalovat.

Čtěte také:

Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.

Ušetřete teplo díky zateplení domu

Zhrozili jste se nad účtem za teplo? Rozhodli jste se, že s tím musíte něco udělat, abyste příští rok ušetřili? Investujte do zateplení domu. Jaké jsou možnosti? Jaký materiál použít?

Na předváděcí akci "Výměna oken a úspora peněz za vytápění", která probíhá v Hornbachu od 5. 7. do 28. 7. 2012 vám odborníci poradí, jak nově zabudovat nebo vyměnit dřevěná, plastová i střešní okna. S moderními a energeticky úspornými okny značky Aron lze nejen snížit náklady na energie, ale také zvýšit komfort a hodnotu vašeho bydlení. Více informací o termínech předváděcích akcí v jednotlivých hobbymarketech naleznou zájemci na www.hornbach.cz/uspora_energie_zive.

Termíny předváděcích akcí na jednotlivých prodejnách:

6.7.2012

 • Brno 16.00 – 17.00 hod.
 • Olomouc 18.00 – 19.00 hod.
 • Ostrava Svinov 16.00 – 17.30 hod.
 • Ostrava Vítkovice 17.30 – 19.00 hod.

7.7.2012

 • Brno 14.00 – 15.00 hod.
 • Olomouc 16.00 – 17.00 hod.
 • Ostrava Svinov 14.00 – 15.30 hod.
 • Ostrava Vítkovice 15.30 – 17.00 hod.

13.7.2012

 • Praha Řepy 16.00 – 17.00 hod.
 • Praha Chlumecká 18.00 – 19.00 hod.
 • Plzeň 16.00 – 18.00 hod.

20.7.2012

 • Hradec Králové 17.00 – 19.00 hod.

Tisková zpráva Hornbach

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Péče o okna: Seřízení oken na zimu a kontrola jejich funkčnosti

Moderní plastová i dřevěná okna potřebují jen minimální údržbu. Pokud proběhlo správně jejich usazení a jejich otevírání a zavírání je rovněž bezproblémové, pak kvalitní okna dokáží vydržet po mnoho let bez větší potřeby zásahu. I tak je ale dobré, a to zejména před zimním obdobím, provést některá o…

Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…


Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Okna jsou kritickou součástí každého domu. Jde totiž o místo, kterým uniká největší množství tepla – tedy i peněz. Abyste ušetřili, nemusíte hned vyměňovat celá okna. Velká část energie se totiž ztrácí přes skla oken. Proto je velmi účinné jejich přesklení!

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je


Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Podle odhadů meteorologů to vypadá, že nás letos čeká poměrně tuhá a dlouhá zima. Je tak nejvyšší čas začít si připravovat zásoby topiva do krbů, kamen a kotlů, jinak vás zima zastihne nepřipravené.

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Trh s rezidenčním bydlením očekává v příštích měsících nárůst poptávky. Jedním z důvodů je jistě i to, že v současné době se dají u bank pořídit hypotéky za velmi zajímavých podmínek. Jedná se o stav, který je ekonomy považován za nejlepší od počátku ekonomické krize.