Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zabezpečení chaty na zimu

8. listopad 2011 - Rubrika: Poradna - Komentáře: 1

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů.

Reklama

Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce osídlených koutech země, tedy osadách či na samotách. Pokud si objekt řádně nezajistíme a preventivně se nepřipravíme na nájezdy zlodějů, můžeme se po návratu na chatu dočkat velmi nepříjemného pohledu, kdy chata bude postrádat vše, co se dá ukrást.

Na chatě neponechávejme cennosti

Pokud se rozhodneme chatu na zimu nevyužívat, pak je v první řadě dobré přemýšlet o tom, co vše si z ní odvezeme. Neměli bychom zde zbytečně ponechávat cennosti a drahé spotřebiče. Všechno cenné je tak lepší naložit do auta a odvézt si domů, případně pak požádat sousedy, kteří zde pobývají celoročně, zda bychom si u nich něco nemohli ponechat. Právě sousedy je také dobré požádat, zda by alespoň občas nezkontrolovali náš pozemek a chatu.

Zabezpečení objektu

Kromě této základní činnosti je potřeba samotný objekt důkladně zabezpečit. Zkontrolujme, zda všechny zámky u dveří jsou v pořádku.

Elektronické alarmy

V případě, že si chceme objekt zabezpečit ještě lépe, můžeme zvolit elektronické alarmy a poplachy. Zde však musíme myslet na to, že ani případný alarm, který nás upozorní, že v domě je cizí osoba, nám nepomůže, neboť nežli se k objektu dostane bezpečnostní služba, policie či my sami, bude již zloděj dávno pryč.

V případě elektronického zabezpečení tak volme bezpečnostní agenturu, která má sídlo v dojezdu v řádu několika minut. Dnes fungují bezpečnostní agentury v každém okresním městě.

Zapezbečení oken

Při uzavírání chaty na zimu si také uvědomme, že zloději často ke vniknutí používají okna. Zabezpečme je proto pevnými okenicemi, které zlodějům v průniku zamezí či jim ho znesnadní. Podobně postupujme i u všech dalších míst, kudy lze do objektu vniknout, a to včetně sklepů apod.

Tato a další zabezpečení chaty či chalupy je dobré využívat nejen pro zimní období, ale například i v čase dovolených a vždy, když objekt opouštíme na delší dobu.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Dominik

středa, 14. říjen 2020
19:48

Parádní článek, který jsem opravdu dlouhou dobu hledal - navíc popisuje několik oblastí zabezpečení a to se mi skutečně hodí :-) Mám totiž chatičku v chatové osadě kousek za Prahou, a tak tam nejsou návštěvy bezdomovců ojedinělé. Domluvil jsem si velice výhodné zabezpečení chaty od firmy https://www.rex.eu/ a jsem nadšen :-)


Napsal: Dominik [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak na zásobování domu či chaty vodou?

V některých případech, když dům nebo chata není napojena na veřejný vodovod, řeší majitelé zásadní problém, jak dostat do domu nebo chaty vodu. Řešení nabízejí domácí vodárny v podobě kompletního zařízení pro natažení vody až do domu. Je ale třeba si ujasnit několik kritérií při výběru domácí vodárn…

Chaty a chalupy. Perfektní investiční příležitost i víkendové útočiště

Chaty a chalupy. Perfektní investiční příležitost i víkendové útočiště

V České republice žije asi 70 % obyvatel ve městech. Jde o celosvětový nadprůměr. V posledních letech se však toto číslo snižuje - lidé si čím dál častěji uvědomují, že život ve městech vedle nesporných výhod přináší i negativa.


Zabezpečení bytu na dovolenou

Zabezpečení bytu na dovolenou

Před odjezdem na dovolenou bychom si měli řádně zajistit náš byt či dům tak, abychom minimalizovali riziko případného vykradení. Statistiky dlouhodobě ukazují, že vykradači bytů jsou v letním období zdaleka nejaktivnější. Je to způsobeno právě faktem, že mnoho lidí nechává své domovy opuštěné, neb…

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je


Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Nepodceňte přípravu dříví na zimu

Podle odhadů meteorologů to vypadá, že nás letos čeká poměrně tuhá a dlouhá zima. Je tak nejvyšší čas začít si připravovat zásoby topiva do krbů, kamen a kotlů, jinak vás zima zastihne nepřipravené.

Jak na vytápění chaty či chalupy? LPG využívá skoro 250 tisíc rekreačních objektů

Jak na vytápění chaty či chalupy? LPG využívá skoro 250 tisíc rekreačních objektů

Přemýšlíte, jak si při stále chladnějších letních večerech a nadcházejícím podzimu zpříjemnit pobyt na své chalupě? Velké množství chatařů a chalupářů využívá propan-butanové lahve k vaření, roste však i počet těch, kteří prostřednictvím LPG, zkapalněného ropného plynu, své objekty vytápí. Dle průzk…