Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zabezpečení bytu na dovolenou

20. červen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 2

Před odjezdem na dovolenou bychom si měli řádně zajistit náš byt či dům tak, abychom minimalizovali riziko případného vykradení.

Reklama

Statistiky dlouhodobě ukazují, že vykradači bytů jsou v letním období zdaleka nejaktivnější. Je to způsobeno právě faktem, že mnoho lidí nechává své domovy opuštěné, neboť vyráží na dovolené. Spousta z nás přitom při odjezdu nedostatečně zabezpečí svůj domov a po návratu zjistí, že v jejich sídle byli zloději.

Bezpečnostní dveře

Co vše udělat pro to, abychom se vykradení bytu vyvarovali? V první řadě jde o bezpečnostní prvky. To však platí nejen o dovolených, ale i tehdy, když jsme například v práci. Mezi základní záležitosti tak patří kvalitní vchodové dveře, které by měli být pokud možno bezpečnostní. I pouhé bezpečnostní dveře dokáží mnoho zlodějů od „návštěvy“ odradit, neboť jejich překonání je daleko složitější nežli vloupání se do bytu, který má zastaralé dveře bez jakýchkoliv bezpečnostních prvků. Kromě toho je dobré si nainstalovat alarmy, které dokáží byt chránit velmi efektivně.

TV simulátor

Díky pokroku v moderní technice však existují i další způsoby, jak vykradače bytů odradit. Příkladem může být třeba televizní simulátor, která vytváří dojem, že v bytě se neustále někdo z majitelů pohybuje, tudíž byt není prázdný. TV simulátor se totiž po nastavení automaticky zapne po setmění a po dobu několika hodin generuje světlo, které vytváří dojem, že je zapnutá tv obrazovka. Z oken bytu nebo domu to tak vypadá, že majitel si právě hoví na gauči a sleduje svoje oblíbené pořady.

Čtěte také...

Před odjezdem na dovolenou

Blíží se konec měsíce června, velká většina z nás se již těší na zaslouženou dovolenou, kterou občané prožijí na březích vodních ploch či v horských střediscích. Ulice našich měst i obcí se „vylidní“, a naše byty a nemovitosti zůstanou několik dnů či týdnů bez kontroly.

Časovače a spínače

Dalšími zařízeními, které pomáhají chránit náš rodinný dům, mohou být také různé spínače a časovače, spínací regulátory. Díky nim dochází i v nepřítomnosti majitele nemovitosti například k zapnutí světel na určitou dobu ve večerních hodinách.

O dovolené se nikde moc nezmiňujte, zajistěte si výběr schránky

Kromě těchto technických vymožeností je dobré se před odjezdem na dovolenou příliš nezmiňovat ve svém okolí lidem ( zejména těm, které neznáme), že celá rodina odjíždí na čtrnáct dní k moři. I tyto informace mohou být pro vykradače bytů velmi cenné, neboť vědí, že domácnost po tuto dobu bude s největší pravděpodobností zcela vylidněná. Je také dobré si obstarat někoho, kdo nám bude pravidelně vybírat schránku, může jít třeba o sousedy, kterým důvěřujeme či rodinné příslušníky, kteří jinak v bytě nebydlí. Tito lidé zároveň mohou občas dohlédnout na to, že je v domácnosti vše v pořádku.

Jako jedno z opatření je doporučováno také uschovat cenné předměty a větší hotovost.

Pokud tyto a další rady využijete, máte mnohem větší šanci, že se vrátíte z dovolené a Váš domov bude v pořádku. V opačném případě se zážitky z dovolené rychle promění v noční můru poté, co vstoupíte do prázdného bytu, kde řádili zloději. V žádném případě tak nepodceňujte kvalitní zabezpečení bytu a pořiďte si ochranná zařízení proti vloupání.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

donlabuznik

čtvrtek, 31. květen 2018
21:39

My jsme si domů pořídili domů alarm odhttps://www.bezpecnydum.cz/ To je myslím dostatečná ochrana mého majetku, takže až pojedu letos na dovolenou, budu naprosto v klidu.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]

Pavlvína

středa, 1. únor 2023
14:23

Tento rok chceme v létě jet s dětmi někam na vodu. Asi za pár dní zavolám na půjčovnu lodí Lužnice a poptám se jestli mají ještě některé volné termíny v červenci. Přece jenom to je tak nějak nejlepší sezóna nikdo nikde ještě není, nemám pravdu?


Napsal: Pavlvína [Odpovědět]


Čtěte také...

Zabezpečení chaty na zimu

Zabezpečení chaty na zimu

Nastává období, kdy zazimováváme naši chatu či chalupu. Spousta lidí totiž v zimě tato sídla nevyužívá a je potřeba je tak připravit a také řádně zabezpečit. Právě chaty a chalupy se totiž v zimních měsících stávají častým terčem zlodějů. Ti si vybírají zejména objekty, které se nacházejí v řídce os…

Vyrážíme se psem na dovolenou - cesta letadlem a autem

Vyrážíme se psem na dovolenou - cesta letadlem a autem

Vyrážíte na dovolenou a nechcete chcete si vzít svoje domácí mazlíčky s sebou. Dnes to již není žádným problémem, mnoho hotelů a ubytovacích zařízení povoluje si přivézt psa. Před cestou si však řekněme, co vše bude potřeba pro dovolenou se psem zařídit a čeho se budeme muset vyvarovat.


Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Rekonstrukce bytu: Průběh a cena

Koupili jste byt, který je již staršího data a nevyhovuje požadavkům na moderní bydlení? Chcete se pustit do rekonstrukce panelového bytu, ale nevíte, jak na to? Podívejte se na několik tipů co a jak rekonstruovat.


Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Koupě družstevního bytu: na co si dát pozor?

Družstevní byt je jednou z forem bydlení. Jedná se o byt, který je ve vlastnictví družstva. Každý družstevník pak platí nájem. V případě, že chcete koupit družstevní byt, měli byste se řídit následujícímu radami.

Možnosti financování družstevního bytu

Možnosti financování družstevního bytu

Koupě družstevního bytu se dá financovat různými způsoby. Ideální je, pokud máte dostatek vlastních finančních prostředků, v tom případě se nemusíte starat o to, jakým způsobem peníze na družstevní byt získat. Jenže zdaleka ne každý zájemce o družstevní byt může disponovat sumou, která je na pořízen…