Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Čistota půl zdraví, špína celé!

18. listopad 2011 - Rubrika: Životní styl - reaguj na článek

Jste v úklidu až nezdravě pedantní, chcete, aby se všechno blýskalo a svůj domov neustále dezinfikujete? A napadlo Vás už, že by to mohlo být taky na škodu? Proč, To se dozvíte v následujícím článku!

Reklama

Když srovnáme dnešní domovy s domovy našich babiček a předchozích generací, dá se říct, že žijeme v naprosto sterilním prostředí. Dezinfekce, saponáty, tekutá mýdla, deodoranty a další nejrůznější prostředky jsou zcela normální součástí života. Zamysleli jste se ale nad tím, že v důsledku dokonalé čistoty je člověk mnohem méně odolný proti nemocem?

Sterilní prostředí není tím nejlepším

Paradoxně platí, že děti, které nežijí ve sterilním prostředí, jsou mnohem zdravější. Nevyskytují se u nich tak často alergie, astma, ekzémy a mají silnější imunitní systém. A pro vysvětlení nemusíme chodit daleko. Když je totiž imunitní systém v rozumné míře vystaven mikroorganismům a bakteriím, nemá čas na rozvoj alergie apod.

Když je prostředí moc sterilní, imunitní systém není vytrénovaný v boji proti parazitům a bakteriím, je slabý a boj prohrává.

Pro posílení imunity jděte na venkov!

Ne každá špína má ale schopnost imunitu posílit. Nejvíce prospěšná je v tomto ohledu špína na venkově. Když si tedy dětí budou venku hrát s venkovskými zvířaty, hrabat se v hlíně a dělat podobné činnosti, bude to pro ně vyloženě zdravé.

Bakterie jsou k životu potřebné, protože stimulují imunitu k tomu, aby byla ve střehu.

Doporučení na závěr

Po přečtení tohoto článku se určitě nemáte přestat mýt, nechat děti pojídat smetí atp. Jde o to, abychom to s hygienou moc nepřeháněli a prostě nechali bakterie žít. Stačí dodržovat běžné hygienické návyky, ale rozhodně domov a sebe pořád nedezinfikovat.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky jsou obecně považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pomáhají předcházet zánětům močového měchýře, ledvin, využívají se i při podpoře léčby žaludečních vředů. Blahodárný vliv amerických brusinek na lidský organismus je obrovský a vy byste rozhodně měli zvážit je…

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?


Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.

Chraňte se před syndromem nezdravých budov

Chraňte se před syndromem nezdravých budov

Už před 30 lety trpělo podle Světové zdravotnické organizace až 30 % lidí tzv. onemocněním z nezdravých budov. Dnes je to více než 2x tolik. Tento problém nás navíc neohrožuje jen v kancelářských budovách, ale i doma.


Rohožka je důležitým doplňkem do domácnosti: Jak vytvořit důkladnou čistící zónu

Rohožka je důležitým doplňkem do domácnosti: Jak vytvořit důkladnou čistící zónu

Ve chvíli, kdy přicházíme domů, přinášíme si sebou na botách spoustu nečistot. Obuv sice sundáme ještě před tím, než vejdeme do hlavních obytných místností, nicméně i v předsíni nebo na chodbě, kde ji necháme, bychom měli udržovat co největší pořádek. Mikroby a špína se totiž snadnou mohou přesunout…

Zateplením předcházíme respiračním onemocněním

Zateplením předcházíme respiračním onemocněním

Až 90 % našeho života trávíme v místnostech, jejichž kvalita přitom významným způsobem ovlivňuje naše zdraví. Studie totiž prokázaly vliv tepelných izolací budov na snížení respiračních onemocnění až o 50 %, pozitivně se podílejí i na snížení úmrtnosti v zimě. Kvalitní zateplení tak napomáhá chránit…