Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

27. únor 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Americké brusinky jsou obecně považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pomáhají předcházet zánětům močového měchýře, ledvin, využívají se i při podpoře léčby žaludečních vředů. Blahodárný vliv amerických brusinek na lidský organismus je obrovský a vy byste rozhodně měli zvážit jejich zařazení na váš jídelníček!

Reklama

Americké brusinky mají mimořádně blahodárný vliv na zdraví člověka. Již pro původní americké obyvatelstvo představovaly cranberries potravinu a lék zároveň. Používali je k hojení ran a zmírňování bolestí. V současné době jsou brusinky spojovány především s bojem proti infekcím močových cest.

Americké brusinky: Prevence zánětů

Přírodní látky obsažené v amerických brusinkách dokážou bránit bakteriím v usazování na sliznicích vnitřních orgánů lidského těla. Nejvíce se využívají při předcházení zánětů močového měchýře a močových cest v ledvinách. Je prokázáno, že kdo pije denně brusinkovou šťávu či jí plody, může snížit riziko tohoto onemocnění až o 40 %.

Brusinky se využívají při prevenci a podpoře léčby žaludečních vředů. Látky obsažené v tomto ovoci zabraňují bakteriím Helicobacter pylori, aby se usidlovaly v žaludku, kde poškozují žaludeční stěny a zvyšují tak riziko vzniku rakoviny žaludku.

Zdravé srdce díky brusinkám

Cranberries obsahují rostlinné látky flavonoidy a polyfenol, které zabraňují oxidaci způsobenou LDL cholesterolem a starají se tak o zdravý chod srdce. Zpevňují a regenerují cévy a celkově mají velmi dobrý vliv na chod lidského organismu.

Americké brusinky také pomáhají v oblasti ústní hygieny. Snižují počet bakterií v dutině ústní, posilují dásně a předchází díky svým účinkům paradontóze.

Tak jak je z výše uvedeného patrné, americké brusinky jsou zdraví prospěšné. V současné době se pomalu dostávají do podvědomí české veřejnosti, stejně jako rakytník. Pokud byste měli zájem, určitě je možné vlastní pěstování a sklizeň amerických brusinek. Jen vědět, jak na to.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Věděli jste o tom, že se dají americké brusinky využít v kuchyni několika způsoby? Nejznámější jsou čerstvé a sušené brusinky, své místo v kuchyni nachází i brusinkové želé, omáčka či brusinkový prášek.

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky mají blahodárný vliv na lidský organismus. Obecně jsou považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Zajímá vás, jak se pěstují a sklízí? Pokud ano, je tento článek určen právě pro vás!


Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky se v české kuchyni stávají čím dál oblíbenější, a to nejen díky své vynikající chuti, ale také díky svému blahodárnému vlivu na lidské zdraví. Nechte se inspirovat a podívejte se na chutné recepty!

Čistota půl zdraví, špína celé!

Čistota půl zdraví, špína celé!

Jste v úklidu až nezdravě pedantní, chcete, aby se všechno blýskalo a svůj domov neustále dezinfikujete? A napadlo Vás už, že by to mohlo být taky na škodu? Proč, To se dozvíte v následujícím článku! Když srovnáme dnešní domovy s domovy našich babiček a předchozích generací, dá se říct, že žijeme v…


Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?

Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.