Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rohožka je důležitým doplňkem do domácnosti: Jak vytvořit důkladnou čistící zónu

17. červenec 2013 - Rubrika: Tipy a triky - Komentáře: 1

Ve chvíli, kdy přicházíme domů, přinášíme si sebou na botách spoustu nečistot. Obuv sice sundáme ještě před tím, než vejdeme do hlavních obytných místností, nicméně i v předsíni nebo na chodbě, kde ji necháme, bychom měli udržovat co největší pořádek. Mikroby a špína se totiž snadnou mohou přesunout do zbylé části domu. Proto bychom u vstupu měli vytvořit čistící zónu, kam umístíme rohožku.

Reklama

Čistící zónou se v domácnostech rozumí právě rohožka a její blízké okolí. Právě zde bychom se měli zout, abychom nezanášeli špínu dovnitř domu. Čistící plocha by měla být rozdělena na tři části.

První čistící zóna

V první části dochází k odstranění hrubých nečistot, zejména písku, kamení nebo bahna, které si na obuvi často přinášíme zvenčí hlavně v době, kdy venku panují plískanice, případně nám zrovna před domem dělají nějaké opravy na komunikaci.

Pro tyto účely je vhodné ke vstupu umístit železné nebo gumové rošty. Lehkým ošoupáním bot dojde k odstranění těchto nečistot, které se tak nezanesou přímo do interiéru.

Druhá a třetí zóna

Druhou část tvoří hrubá kobercová rohož, která má zachytit prach. Tuto část je potřeba pravidelně čistit a oklepávat, jinak se prachové částice nebudou zachytávat v dostatečné míře.

Třetí složkou čistící zóny každého domu pak má být jemná kobercová vrstva, která má sloužit k dočištění. Zde se zachytí zbylé částice prachu.

Pakliže bude u vstupu takto zařízená čistící zóna, je velká pravděpodobnost, že většina nečistot zůstane mimo hlavní obytné místnosti domu.

To se projeví na menší potřebě čištění koberců, otírání prachu z nábytku a mnoha dalších úklidových pracích, vytírání podlahy nevyjímaje.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jája

pátek, 18. říjen 2013
09:37

Říká se jim přímo čistící rohože a hodí se nejen do exteriéru ale je možné je dát i do interiéru.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 18.10.2013 ve 13:59:42


Napsal: Jája [Odpovědět]


Čtěte také...

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Skvrnu je jednoduché udělat, ale podstatně těžší odstranit. Trh je sice přesycen nejrůznějšími čisticími prostředky, ale někdy ani ty sebelepší nezaberou na určité skvrny. A co takhle zkusit zdánlivě obyčejné suroviny, které najdete v každé domácnosti? Možná vás svým účinkem mile překvapí.


Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

K předpovědi počasí se již nemusíte jen dívat na televizní stanici nebo do novin. Již pěknou řásku let se dají pořídit v obchodech s elektronikou domácí meteostanice, které slouží především k předpovědi počasí a také ke zjištění aktuálních klimatických podmínek, které venku panují. Moderní meteostan…

Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo


Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Jak se zbavit mravenců v domácnosti

Mravenci patří početně mezi vůbec nejrozšířenější hmyz na Zemi. A není proto divu, že si často najdou cestu i k nám na zahradu. A co hůř - nestydí se vstoupit ani přímo do našeho obydlí - domu i bytů. S tím jsou pak spojeny různé nepříjemnosti. Pokud objevíme doma pochodující mravence, pak je dobré …

Zvířecí chlupy v domácnosti

Zvířecí chlupy v domácnosti

Odstranit chlupy ze sedačky, koberce i z oblečení není vůbec tak jednoduché, jak se může zdát. Ten, kdo má doma zvířecí mazlíčky, to jistě potvrdí. Ale ani tato skutečnost neodradí majitele psů a koček od toho, aby se svými miláčky sdíleli byt.