Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

17. prosinec 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.

Reklama

V běhu let

V jednom důležitém okamžiku vašeho života si řeknete, že je pravý čas na to, pořídit si potomky. Když však dosáhnou určitého věku, začnete pozorovat, že by potřebovali vlastní prostor, kde by měli postýlku, skříňku na hračky a útulný prostor na hraní. V tomto momentě se budete muset zamyslet nad tím, jak by takový dětský pokoj snů měl vypadat. To však záleží zejména na prostorových a finančních možnostech každého z nás.

Tipy na vytvoření dětského pokoje snů

1. Vhodné využití prostoru

Dětský pokoj bychom měli zařídit co nejúčelněji, s ohledem na vhodné využití prostoru, který se nám nabízí. V poslední době je velice praktickým řešením vyvýšená postýlka. Je velmi výhodná, neboť přímo pod ní se nám nabízí prostor k umístění hrací plochy či pracovního stolku pro dítě. Součástí těchto postýlek jsou praktické schody, jejichž vnitřek lze využít jako úložné prostory na hračky či oblečení.

2. Správný výběr barev a dekorací

Při výběru barev a dekorací dětského pokoje je třeba přemýšlet nadčasově. Není vhodné volit dekorace tipu „Spider man, Hello Kitty“, neboť dětem se každou chvíli líbí něco jiného. Nejvhodnější je volit odstíny do oranžova, zelena či světle fialové, které v dětech navozují příjemné pocity. Dekorace je lepší zvolit jemnější a takové, které se dají v případě potřeby snadno vyměnit.

3. Vytvoření bezpečného prostředí

Velice důležité je vytvoření takového dětského pokoje, který bude dítěti poskytovat potřebné bezpečí. Vhodným tipem je volit stolečky bez nebezpečných hran a věci, se kterými dítě každodenně manipuluje ukládat na místa, která jsou pro něj snadno dostupná.

Směle do toho a půl je hotovo

Zařídit svým potomkům dětský pokoj snů, není vždy jednoduché. Pokuste se do tvorby pokoje zapojit i dětskou fantazii. S našimi tipy se vám zařizování dětského pokoje jistě podaří.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Rohožka je důležitým doplňkem do domácnosti: Jak vytvořit důkladnou čistící zónu

Rohožka je důležitým doplňkem do domácnosti: Jak vytvořit důkladnou čistící zónu

Ve chvíli, kdy přicházíme domů, přinášíme si sebou na botách spoustu nečistot. Obuv sice sundáme ještě před tím, než vejdeme do hlavních obytných místností, nicméně i v předsíni nebo na chodbě, kde ji necháme, bychom měli udržovat co největší pořádek. Mikroby a špína se totiž snadnou mohou přesunout…

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


Silvestr na horách: Tipy, kam vyrazit

Silvestr na horách: Tipy, kam vyrazit

Je to neuvěřitelné, ale za pár dnů je tu opět Silvestr. Nemáte ještě program na poslední večer v roce 2010? Ale zároveň víte, že ho nechcete slavit doma s mísou chlebíčků a nudným televizním pořadem? Oslavte Silvestra na horách. Ještě není pozdě!

Tipy na vánoční dárky nejen pro rodiče

Tipy na vánoční dárky nejen pro rodiče

Vybíráte vánoční dárek pro maminku, jejímž koníčkem je domácnost? Nebo přemýšlíte, čím letos potěšit tatínka? Přinášíme tipy na vánoční dárky pro rodiče, prarodiče nebo kamarády! Chcete jim darovat pěkný designový dárek, který bude zároveň užitečný? Podívejte se na praktické vánoční dárky, které pot…


3 tipy na letní doplňky na zahradu

3 tipy na letní doplňky na zahradu

Během letních slunečních dní je obzvláště příjemné, když můžete využít prostor vaší zahrady. Pro co nejlepší komfort je dobré v ní kromě laviček a stolu umístit také další doplňky. V tomto článku vám představím zajímavé tipy, které jistě během léta v

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.