Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

26. srpen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Chcete ušetřit peníze za vytápění? Potřebujete vytvořit ve svém obydlí zdravé a čisté prostředí? Nechcete mít stále studené končetiny, i když hodně topíte? Všechny vaše potíže může vyřešit kvalitní podlahové vytápění.

Reklama

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.

Nejvyšší teplota je v nejnižší úrovni místnosti, tedy v úrovni podlahy. Pásmo hlavy tvoří chladnější vzduch. Rozdíl mezi teplotami ale není více než 3 stupně Celsia. Vysoký podíl sání sníží celkovou teplotu o asi 2 stupně Celsia, přesto zajistí dostatečný komfort a ještě se sníží provozní náklady o přibližně 15%.

Zdravé prostředí

Tím, že v každé výškové úrovni místnosti je nepatrně odlišný stupeň teploty a v úrovni podlahy je teplota nejvyšší, odpovídá takový stav exotermickým zónám látkové výměny člověka. To je velice prospěšný stav. Navíc rozvádí teplo bezprašně a nevytváří suchý vzduch a ani vlhkost na zdech. Podlahové vytápění tak dává šanci vytvořit zdravé prostředí.

Vytápění teplovodné a elektrické

Elektrické vytápění je praktičtější a také rychlejší. K jeho zabudování je zapotřebí jen topných kabelů rozložených samostatně, nebo zapouzdřených v rohožích a fóliích. Výhodou elektrického vytápění je téměř nulová údržba, plusem je i dlouhá životnost. Topný náběh je navíc prakticky okamžitý, ale teplo se bohužel neudrží v místnosti příliš dlouho a je třeba více přitápět. To je negativum elektrického vytápění. Proto se tento typ používá v kombinaci i jiného vytápění.

Tepelné vytápění je naopak náročnější jak na zabudování, tak i po stránce finanční. Tato složka je ale vyrovnána efektivnějším vytápěním a tím vyšší úsporou energie. Je možné i volit zdroj tepla a využít tak několik možností. Kondenzační kotle, solární panely či tepelná čerpadla jsou právě takovými volbami.

Další výhody podlahového vytápění

  • elektrické i tepelné vytápění lze zabudovat nejen do podlahy, ale i do stěny přímo pod omítku
  • funguje prakticky bez údržby, pouze se instaluje, nastaví a jeho provoz je nehlučný
  • vytápění dovoluje použití všech typů podlahových krytin s tepelným odporem menším než 0,15 m2 K/W (dlažba, plovoucí podlaha, koberec, ale i parkety)
  • vhodné do všech typů místností (kancelář, ložnice, koupelna apod.)
  • je skryté a díky tomu se vytvoří volný prostor neomezený topením

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Úsporné radiátory nabízejí levnější a efektivnější vytápění bytu

Úsporné radiátory nabízejí levnější a efektivnější vytápění bytu

V letním období, kdy není topná sezona, je nejlepší čas se pustit do rekonstrukce našeho domácího vytápění. Pokud nám již nevyhovují staré radiátory, které spotřebovávají během zimy a chladného období spoustu energie, je možné zvolit úsporné radiátory.


PRŮVODCE: Jak vybrat úsporné žárovky

PRŮVODCE: Jak vybrat úsporné žárovky

Na klasické 75 nebo 60W žárovky v obchodech narazíte už jen zřídka. Jejich výroba je totiž v zemích EU zakázána. Domácnosti jsou proto nuceny používat úsporné osvětlení. Aby vám dávalo opravdu kvalitní a příjemné teplo, je třeba pečlivě ho vybírat.

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky jsou obecně považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pomáhají předcházet zánětům močového měchýře, ledvin, využívají se i při podpoře léčby žaludečních vředů. Blahodárný vliv amerických brusinek na lidský organismus je obrovský a vy byste rozhodně měli zvážit je…


Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Dřevostavby: Úsporné bydlení 21. století

Při listování katalogem nemovitostí nebo při brouzdání na realitních serverech si nelze nevšimnout, že se v nabídkách realitních kanceláří stále častěji objevují inzeráty prodávající montované dřevostavby. Proč jsou poslední dobou dřevostavby tak oblíbené? Nechá se v dřevěném domě skutečně kvalitně …

Čistota půl zdraví, špína celé!

Čistota půl zdraví, špína celé!

Jste v úklidu až nezdravě pedantní, chcete, aby se všechno blýskalo a svůj domov neustále dezinfikujete? A napadlo Vás už, že by to mohlo být taky na škodu? Proč, To se dozvíte v následujícím článku! Když srovnáme dnešní domovy s domovy našich babiček a předchozích generací, dá se říct, že žijeme v…