Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

17. květen 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?

Reklama

Pokud máte ztuhlé tělo, potřebujete si na chvilku oddechnout a uvolnit se, masáž lávovými kameny je to pravé pro Vás. O blahodárných účincích lávových kamenů věděli již staří Indové a Číňané, kteří teplými kameny léčili svalovou ztuhlost a zlepšovali trávení. Lávové kameny využívaly po celá staletí jak Asiaté, tak i obyvatelé ostrovních států. V současné době se lávové kameny začaly postupně prosazovat i u nás. Pokud se vydáte na nějakou wellness proceduru, je velmi pravděpodobné, že vás masáž lávovými kameny čeká.

Lávové kameny: Regenerují tělo i duši

Lávové kameny se využívají k specifickému typu masáže, kdy jsou jednotlivé nahřáté kameny pokládány na vybraná místa na těle a zároveň se kameny prohřívá a masíruje.

A jaké že má masáž lávovými kameny účinky? Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, postupně prohřívá celé tělo, vyrovnává energii v těle, pomáhá detoxikaci organismu a hluboce regeneruje a harmonizuje. K masáži se využívá olej, který se díky teplu lépe vstřebává do pokožky a zanechává ji tak vláčnou.

Lávové kameny: Masáž doma, proč ne?

Pokud se vám masáž lávovými kameny natolik zalíbila, že byste ji rádi doma aplikovali na svého partnera, či naopak si přáli, aby někdo z vašich blízkých promasíroval lávovými kameny vás, není problém si wellness centrum pořídit doma. Stačí zakoupit lávové kameny, olej, pustit příjemnou hudbu a nastudovat si přesný postup masáže. Při výběru lávových kamenů si ale dávejte pozor, nejsou lávové kameny jako lávové kameny.

Důležité je především váha kamene, než samotný počet kusů kamenů v setu. Velmi důležitý je také tvar a povrchová úprava. Nejlepší jsou lávové kameny s výraznější plochou a ne příliš vyhlazené.

Podstatnou informací je dále jejich složení, resp., z kterých prvků jsou kameny tvořeny. Láva, která vyvěrá na povrch je lehká a neschopná akumulovat teplo. Oproti tomu láva z hlubších vrstev obsahuje řadu kovů, které teplo dokážou akumulovat i předávat. Pro laika je velmi obtížné poznat, které lávové kameny jsou kvalitní. Malá rada na závěr, snažte se nalézt kameny se složením označovaným jako gabro.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky jsou obecně považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pomáhají předcházet zánětům močového měchýře, ledvin, využívají se i při podpoře léčby žaludečních vředů. Blahodárný vliv amerických brusinek na lidský organismus je obrovský a vy byste rozhodně měli zvážit je…

Čistota půl zdraví, špína celé!

Čistota půl zdraví,  špína celé!

Jste v úklidu až nezdravě pedantní, chcete, aby se všechno blýskalo a svůj domov neustále dezinfikujete? A napadlo Vás už, že by to mohlo být taky na škodu? Proč, To se dozvíte v následujícím článku! Když srovnáme dnešní domovy s domovy našich babiček a předchozích generací, dá se říct, že žijeme v…


Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby,  bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?


Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy,  jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.