Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

8. listopad 2010 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 1

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

Reklama

Krbová kamna lze kombinovat s klasickým vytápěním

Před pořizováním krbu či krbových kamen je důležité si probrat, jak velkou plochu budeme chtít kamny vytápět. Topení lze pořídit pro vytápění jedné místnosti, lze však pořídit i kamna či krb, který bude schopen vytápět více místností naráz. Druhá věc, na kterou bychom měli myslet, je to, zda chceme být na cenách za energie zcela nezávislí nebo zda budeme tímto způsobem pouze přitápět vedle klasického topení.

Kamna na pelety

Kromě krbu a klasických krbových kamen je možné si též pořídit krbová kamna na pelety, které však vždy vytápějí jen jednu místnost. Tento druh kamen je však závislý na elektřině, jde tedy o kombinaci zdrojů. Je však potřeba podotknout, že kamna na pelety mají jen minimální spotřebu energie, která vydá zhruba za 100W žárovku. Nevýhoda kamen na pelety spočívá v tom, že pokud nejde elektrický proud, jsou tato kamna mimo provoz.

Díky rozvodnému systému kamna mohou vytápět celý dům

Klasická krbová kamna a krb běžně také vytápí jen jednu místnost. Je ale možné si při zakomponování kamen do domu nechat udělat rozvodný systém, díky němuž je pak možné vytápět další místnosti. Skrze tento rozvodný systém proudí vzduch do všech místností.

Pakliže bychom chtěli spojit krbová kamna s možností vaření na nich, pak ani toto již dnes není problémem, neboť lze pořídit speciální sporáky, které se napojují přímo na kamna. I při klasickém přikládání dříví do kamen tak máme možnost si na keramické desce sporáku vařit obvyklé pochutiny.

Krby a krbová kamna jsou na úsporným druhem vytápění, lze jimi ušetřit až polovinu nákladů, které dnes potřebujete pro klasické centrální vytápění.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radek

úterý, 7. květen 2019
21:22

My jsme si taky pořídili krbová kamna. Za topení nezaplatíme tolik peněz a navíc je to pěkný, když nám v obýváku hoří oheň. Je od toho krásný teplo. Nejvíc se nám osvědčili topné pelety https://www.pelety-premium.cz/topne-pelety-2/ , se kterými teď topíme.


Napsal: Radek [Odpovědět]


Čtěte také...

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží. Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další ene…

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en


Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Toužíte po živém ohni? Líbí se vám krby, ale bydlíte v panelovém domě a svůj sen po praskajícím ohni jste už vzdali? Horkou novinkou jsou bio krby, které nepotřebují komín ani dřevo a přesto v nich hoří oheň.

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.


Využijte solární energie

Využijte solární energie

Energie získávaná ze slunečního svitu je ideální vzhledem k tomu, že ji můžete získávat zcela zadarmo. Pakliže máte obavy, že by pro váš dům nebyla tato investice dobrá už jen proto, že u vás málo svítí sluníčko a tudíž byste získávali málo nebo dokonce žádnou energii, pak jsou vaše obavy ne zcela n…

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.