Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Krbová kamna umožňují vytápění s vysokou účinností

7. září 2015 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 3

Tak jako každým rokem, i v letos jsme se v tuto dobu dozvěděli, že se bude zdražovat od příštího roku plyn. A to ne o jedno či dvě procenta, ale během celého roku snad až o deset procent. Vytápění domu se tak rapidně prodraží.

Reklama

Pokud se chceme vyhnout tomu, že budeme za složenky za plyn a další energie, pomocí nichž vytápíme náš rodinný dům, pak je na čase přemýšlet o změně. Tou se může stát například pořízení krbových kamen.

Rychle návratná investice

Krbová kamna jsou dnes jedním z velmi výhodných produktů, kterými se dají vytápět různé objekty - rodinné domy, chaty či chalupy. Jedná se o ekologicky velmi šetrný způsob vytápění, který se navíc z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí. Náklady na pořízení krbových kamen, včetně například krbové vložky, nejsou nikterak vysoké, zvláště vezmeme-li v úvahu, že návratnost takovéto investice je v řádech několika málo let. A protože krbová kamna vydrží desítky let, pokud jsou kvalitně provedena, pak již během relativně krátkého času poznáte, že investice do nich byla správným krokem.

Krbová kamna mají vysokou účinnost

Pokud bychom si měli říci něco bližšího o výhodách a vlastnostech krbových kamen, pak začněme rozhodně úsporami za energie. Například krbová kamna v výměníkem dokáží ušetřit přes 40% v porovnání s dnes již zastaralým způsobem vytápění v kamnech na černé uhlí. Pro krbová kamna je důležité používat zejména kusové dřevo, které dnes navíc patří mezi nejlevnější paliva na trhu.

Zatímco otevřené krby mají poměrně nízkou účinnost a je potřeba tak spalovat daleko větší množství dřeva, uhlí či jiného paliva, krbová kamna jsou díky svému propracovanému systému velice účinná. Díky terciárnímu spalování se u nich uvádí účinnost až 81%.

Kde si lze krbová kamna prohlédnout a zakoupit

Krbová kamna se dají využít nejen pro vytápění jedné místnosti. V případě, že si k nim pořídíme také výměník, je možné je využít pro vytápění celého objektu a dále pak také třeba pro ohřev vody. Skrz výměník bude ohřátá voda rozváděna do radiátorů, které jsou v jednotlivých místnostech.

Pokud upřednostňujete jiný druh vytápění, můžete zvolit třeba infrapanely.

foto: eshop.krbyolomouc.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Daniel

úterý, 15. říjen 2019
21:13

Krbová kamna sice představují vysokou účinnost vytápění, ale musí se topit kvalitním topidlem. My používáme pro topení topné pelety z https://www.pelety-premium.cz/topne-pelety-2/ , které se nám osvědčily mnohem víc než klasické dřevo.


Napsal: Daniel [Odpovědět]

Kamila

pátek, 25. listopad 2022
13:26

My jsme se s manželem rozhodli pro nerezové komíny z internetových stránekhttps://www.kominycz-eshop.cz/komin-nerezovy/ na naši chatu, kterou jsme dříve vytápěli elektřinou. Po zdražení energií bylo jasné, že musíme přejít na jiný druh vytápění. Pořídili jsme si krásná krbové kamna, se kterými vytopíme dřevem obě místnosti. V chladných dnech si tak zatopíme a sedneme si k nějakému pěknému filmu.


Napsal: Kamila [Odpovědět]

Tomáš

sobota, 15. duben 2023
21:38

Já jsem měl ohledně krbových kamen jasno. Chtěl jsem co největší a s výměníkem, aby se do nich vešla velká polena a nemusel jsem tak často přikládat. Horší to bylo s výběrem komínové sestavy. Vůbec jsem nevěděl, jaký komín vybrat, tak jsem nakonec vybral nerezový z https://www.komin-levne.cz/ a máme doma všude teplo.


Napsal: Tomáš [Odpovědět]


Čtěte také...

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

TZ: Malá kamna nyní už bez komínových rour

Budete stavět a chcete si pořídit krásná malá krbová kamna? Nenechte si zkazit dojem jednou tak vysokou rourou kouřovodu pro napojení do komína. Za problémem hyzdícím interiér stojí dva základní problémy. Za potíží může být základ komína, tzv. pata.


Jak na vytápění chaty či chalupy? LPG využívá skoro 250 tisíc rekreačních objektů

Jak na vytápění chaty či chalupy? LPG využívá skoro 250 tisíc rekreačních objektů

Přemýšlíte, jak si při stále chladnějších letních večerech a nadcházejícím podzimu zpříjemnit pobyt na své chalupě? Velké množství chatařů a chalupářů využívá propan-butanové lahve k vaření, roste však i počet těch, kteří prostřednictvím LPG, zkapalněného ropného plynu, své objekty vytápí. Dle průzk…

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?


Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Efektivní vytápění místností pomocí infrapanelů

Topení v těchto měsících běží v každé domácnosti na plné obrátky. Přesto můžeme mít pocit, že nás neustále studí nohy. Může to být způsobeno tím, že systém vytápění je nevyhovující. Klasické radiátorové topení totiž funguje tak, že přímo ohřívá vzduch. U země pak může být teplota i o několik stupň…

Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.