Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

18. listopad 2015 - Rubrika: Úspory a finance - Komentáře: 1

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na energiích příští rok co nejvíce ušetřit, bude dobré si co nejdříve provést srovnání cen plynu a elektřiny.

Reklama

Ceny energií ovlivňuje několik faktorů

Setrvalý stav cen energií či dokonce jejich pozvolné klesání potěší určitě každého z vás. Je to dáno hned několika faktory. V první řadě za dobrými cenami stojí fakt, že česká koruna neustále posiluje. Dalším faktorem je bezesporu i nízká velkoobchodní cena elektřiny a plynu na burzách. Dále pak mají vliv i nižší ceny ropy a uhlí na světových trzích.

Koncové ceny energií se ale pro jednotlivé domácnosti mohou výrazně lišit. Každá totiž nemusí být u stejného dodavatele. Na českém trhu dnes funguje poměrně velké množství firem, které dodávají elektřinu a plyn koncovým zákazníkům. Silná konkurence je vlastně dalším aspektem, díky němuž můžete mít energie levně a výhodně.

Nespoléhejte na současného dodavatele, nemusí být nejlevnější

Pokud si provedete srovnání cen elektřiny a plynu, máte možnost zjistit, jaký dodavatel pro vás bude nejvýhodnější. Ceny se mohou lišit dosti výrazně, klidně i tisíce korun ročně. Není proto dobré jednoduše spoléhat na současného distributora, na obzoru se mohou vyrojit další, levnější. Přechod k novému distributorovi je navíc oproti dřívějšku mimořádně snadný. Stačí si jej jednoduše vybrat a on za vás vyřídí vše potřebné, a to včetně ukončení smlouvy u stávajícího dodavatele.

Kde provedete srovnání cen energií?

Srovnání cen energií provedete velmi jednoduše online. Slouží k tomu kupříkladu portál Úspory.cz, který mapuje všechny významné dodavatele působící na území České republiky. Porovnání vám zabere maximálně pár minut, stačí k tomu zadat jen několik základních údajů, třeba o vaší aktuální spotřebě energií.

Foto: pixabay.com

-zah-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

A. Havranek

pátek, 20. listopad 2015
16:06

nikdy jsem na sveho dodavatele co se tyce cen nespolehal, takze jsem porad ve strehu kde je kdo levnejsi, abych mohl pripadna prejit za lepsim, zatim setrvam uz nekolik sezon u comfort energy, protoze mi vychazi cenove zajimavejsi, ale nechame se prekvapit co nam prinese pristi rok.


Napsal: A. Havranek [Odpovědět]


Čtěte také...

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Situace na trhu bydlení se v letošním roce stabilizovala. Tuto zprávu určitě uvítají jak samotní zájemci o koupi bytu či domu, tak i developerské společnosti Díky zvyšujícímu se zájmu o koupi nového bydlení mohou developeři zahájit výstavbu a následně prodej nových lokalit. Dobrou zprávou pro zájemc…

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Ceny energie neustále stoupají: Krby a krbová kamna jsou řešením!

Chceme-li si pořídit topení, které by bylo levné, pak je několik variant, které bychom mohli doporučit. Levné způsob vytápění je dnes majiteli domů velice žádaný, což souvisí s tím, že ceny energií neustále stoupají. Ušetřit na energiích lze pořízením krbu nebo krbových kamen.

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Barevné trendy se v roce 2012 ponoří do korálové červeně

Specialisté značky Dulux, ve spojení s mezinárodní skupinou kreativních expertů z oblasti designu, architektury a módy, představili po důkladné analýze barevné trendy pro následující rok. Slavnostní odhalení Barvy roku 2012 a uvedení publikace Colour Futures 2012, zaměřené na trendy v barvách, probě…


Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.

Využijte solární energie

Využijte solární energie

Energie získávaná ze slunečního svitu je ideální vzhledem k tomu, že ji můžete získávat zcela zadarmo. Pakliže máte obavy, že by pro váš dům nebyla tato investice dobrá už jen proto, že u vás málo svítí sluníčko a tudíž byste získávali málo nebo dokonce žádnou energii, pak jsou vaše obavy ne zcela n…