Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Americké brusinky: Použití v kuchyni

9. březen 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Věděli jste o tom, že se dají americké brusinky využít v kuchyni několika způsoby? Nejznámější jsou čerstvé a sušené brusinky, své místo v kuchyni nachází i brusinkové želé, omáčka či brusinkový prášek.

Reklama

Americké brusinky mají mimořádně blahodárný vliv na zdraví člověka, a proto je dobré zařadit je na náš jídelní lístek. Podívejte se na tipy na recepty.

Čerstvé brusinky

Nejlepší jsou samozřejmě čerstvé brusinky, které jsou k sehnání od října do prosince. Buď je můžete pořídit v obchodech, nebo si je sami vypěstovat. Pěstování brusinek není nijak náročnou činností, pokud tedy máte zahrádku, můžete si nějaký ten brusinkový keř zasadit.

Čerstvé brusinky můžete jíst stejně jako ovoce, můžete z nich upéct koláč, či z nich připravit např. omáčku. Výborná je především ovocná omáčka zvaná relish, která se připravuje z nadrobno pokrájených či rozmělněných brusinek a jablečné, ananasové nebo pomerančové šťávy. Tato brusinková omáčka dokáže výborně ochutit maso a hodí se také k výrazným sýrům.

Z brusinek dokážete vytvořit i hustou omáčku, která se výborně hodí k masu a zelenině, dezertům či sýrům. Stačí povařit brusinky s vodou a cukrem, díky čemuž se začnou brusinky želírovat a vznikne tak hustá omáčka.

Sušené brusinky

Sušené brusinky se výborně hodí do müsli, jogurtu, nebo jako malý snack během odpoledne. V mnoha receptech můžete nahradit čerstvé brusinky za sušené, např. se výborně hodí do pečených koláčů.

Sušené brusinky dokážou vašemu pokrmu dodat chuť. Doporučujeme zkusit naložit sušené crannberies do rumu a poté je přidat ke zmrzlině či koktejlu.

Brusinkový nektar a prášek

K dostání je také brusinkový nektar, z něhož můžete namíchat vynikající koktejly. Ideální je jeho kombinace s rumem či vodkou. Zajímavé chutě můžete získat jeho kombinací se šampaňským či likérem.

Pokud preferujete nealkoholické drinky, můžete zkusit namíchat brusinkový nektar s ledově vychlazenou minerálkou, či jinými ovocnými šťávami.

Speciální druh představuje bílý brusinkový nektar, který se získává ze zrajících bobulí před tím, než se zbarví do červena. Využívá se pak při míchání exotických drinků.

Na trhu jsou k dostání také brusinkový prášek a želé. Ve Spojených státech amerických se využívá při pečení tradičního krocana na Den Díkuvzdání.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky: Blahodárný vliv na zdraví

Americké brusinky jsou obecně považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Pomáhají předcházet zánětům močového měchýře, ledvin, využívají se i při podpoře léčby žaludečních vředů. Blahodárný vliv amerických brusinek na lidský organismus je obrovský a vy byste rozhodně měli zvážit je…

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky mají blahodárný vliv na lidský organismus. Obecně jsou považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Zajímá vás, jak se pěstují a sklízí? Pokud ano, je tento článek určen právě pro vás!


Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky: Recepty

Americké brusinky se v české kuchyni stávají čím dál oblíbenější, a to nejen díky své vynikající chuti, ale také díky svému blahodárnému vlivu na lidské zdraví. Nechte se inspirovat a podívejte se na chutné recepty!

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…


Barový pult v kuchyni

Barový pult v kuchyni

Příjemným oživením kuchyňského prostoru může být barový pult. V případě, že máme dostatek místa, může sloužit jen jako typický bar, v případě, že máme menší kuchyni a rozhodneme se pro barový pult, pak může sloužit namísto jídelního stolu jako prostor pro strávníky.

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.