Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Barový pult v kuchyni

30. září 2010 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Příjemným oživením kuchyňského prostoru může být barový pult. V případě, že máme dostatek místa, může sloužit jen jako typický bar, v případě, že máme menší kuchyni a rozhodneme se pro barový pult, pak může sloužit namísto jídelního stolu jako prostor pro strávníky.

Reklama

Pult dokáže vhodně rozdělit prostor kuchyně

Barový pult také často slouží jako optický předěl prostoru, kdy máme kuchyni propojenu s obývacím prostorem. Využitím barového pultu dosáhneme toho, že místnost bude na první pohled rozdělena na část kuchyňskou a část obývací.

Pakliže umístíme barový pult v kuchyni, která je od ostatních místností oddělena, pak tento pult odděluje zpravidla kuchyňskou linku od jídelního stolu.

Dbejte na estetiku barového pultu

Při zařizování barového pultu v domácnosti bychom se měli řídit několika pravidly. Barový pult, stejně jako třeba kuchyňská linka, je výrazným prvkem celého kuchyňského prostoru, proto by měl působit dostatečně výtvarně a dominantně. Hned při vstupu do kuchyně by měl návštěvníka zaujmout a vyzývat k posazení na barovou stoličku a vypití nějakého dobrého drinku. Stylem a designem by však neměl příliš výrazně kontrastovat s kuchyňskou linkou a dalšími spotřebiči.

Při budování barového pultu v kuchyni je třeba dát si pozor na to, aby pult nepřekážel při běžných denních činnostech v kuchyni. S tím souvisí i volba jeho velikosti a umístění, aby působil jako přirozený předěl, nikoliv jako obyčejná překážka v chůzi a pohybu po kuchyni.

Výška barového pultu v kuchyni se zpravidla pohybuje kolem 120cm, což je dáno zejména tím, že většina barových židliček je konstruována přímo na tyto velikosti. Co se týče šířky, je volba čistě jen na Vás, samozřejmě při respektování šířky celého prostoru.

Využití barového pultu v kuchyni

U větších kuchyní je barový pult píše okrajovým doplňkem, který je určen pro posezení nad drinkem či šálkem kávy nebo čaje. Naopak v menší kuchyni je možné barovým pultem nahradit samotný jídelní stůl. Jídlo se tak může podávat přímo na něj. V tomto případě je však potřeba přizpůsobit i velikost a šířku baru, aby se na něj bez problémů vešly talíře.

Materiál používaný pro barový pult

Pro barový pult v kuchyni lze využít různé materiály. Asi nejlacinější a nejsnadnější volbou je použití dřevotřísky. Pokud použijeme tento materiál, je potřeba jej sladit ve stejné nebo alespoň podobné barevné kombinaci s kuchyňskou linkou či dalšími prvky kuchyně.

Kutilové, kteří jsou šikovní a zároveň náročnější a nespokojí se s dřevotřískou, mohou využít klasických cihel. Cihlový barový pult patří mezi nejkrásnější, zejména necháme-li jej neomítnutý.

K barovému pultu přirozeně patří barové židličky. Jejich výběr je dnes ve většině obchodů velmi pestrý, lze si tak pořídit židličky klasické ( z kovu, dřeva apod.), ale je možné rovněž využít verze, kdy barové židličky budou k pultu pevně připevněny.

Kuchyně , jimž vévodí moderní kuchyňská linka a která jsou opticky rozděleny barovým pultem, patří rozhodně mezi místa, kde se cítí dobře nejen kuchař, ale i návštěvník a strávník.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.


Bylinky v kuchyni: Rozmarýn nejen na grilování

Bylinky v kuchyni: Rozmarýn nejen na grilování

Bylinky jsou v kuchyni k nezaplacení – jídlu dodají plnou a neopakovatelnou chuť. Léto je navíc ideální dobou, kdy si vypěstovat vlastní bylinky. Velmi nenáročnou a v kuchyni vděčnou rostlinou je bazalka, kterou využijete převážně v italských pokrmech. Pokud naopak holdujete masu, neměl by vám v kuc…

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Věděli jste o tom, že se dají americké brusinky využít v kuchyni několika způsoby? Nejznámější jsou čerstvé a sušené brusinky, své místo v kuchyni nachází i brusinkové želé, omáčka či brusinkový prášek.


Doplňky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Doplňky, které by neměly chybět v žádné kuchyni

Jsou věci, bez kterých se v kuchyni neobejdeme, pokud si chceme uvařit nějaké chutné jídlo. Kromě základních kuchyňských potřeb, jakými jsou hrnce, pánvičky, příbory atd., je v kuchyni zapotřebí mít i mnohé další kuchyňské doplňky, které nám pomáhají zjednodušit přípravu jídel a také usnadňují celý …

Používáme v kuchyni keramické nože

Používáme v kuchyni keramické nože

Vzhledem k oblibě televizních pořadů o věření, které dnes na obrazovkách běží prakticky každý den, si troufáme tvrdit, že Češi mají domácí vaření opravdu rádi. Pro to, abychom si ale naše oblíbené pokrmy mohli připravit snadno a rychle, je potřeba mít k dispozici také pořádné náčiní. Nehleďme nyní n…