Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Užijte si hydroterapii ve vířivé vaně

25. prosinec 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V masážních vanách člověk dokonale zregeneruje své tělo a jsou jedním z vítaných způsobů relaxace. Rozlišujeme masážní vany vířivé, perličkové, anebo kombinované – čili vířivé + perličkové. Při koupi masážní vany by se měl každý zamyslet nad tím, co od ní očekává a nechat si poradit od odborníka.

Reklama

Komu by nebyl příjemný pobyt v teplé vodě, kdy je naše tělo masírováno proudy vody…Ve vířivé vaně se člověk odpoutá od stresu, užije si masáž a rehabilitaci.

Rozmanité vířivé vany

Vířivé vany mívají různé parametry a liší se velikostí, tvarem, funkcemi, počtem trysek a dalšími charakteristikami.

Pro domácí užití se nejčastěji nabízí vířivé vany pro jednu, maximálně dvě osoby, kdežto vířivé vany pro veřejnost pojmou až několik osob. Od velikosti vany se bude samozřejmě odvíjet i objem vody, který vana pojme.

Vířivé vany mohou být tvarově značně různorodé. Kromě van klasických tvarů existují i vany kulaté, oválné, hranaté, rohové apod.

Vířivé vany disponují určitým počtem trysek a případně dalšími doplňky jako osvětlení, vodopády, aromaterapie, schůdky, termokryt a další.

Účinky vodní terapie jsou známé již odedávna

Kořeny vodní terapie sahají do dávných dob a to, že voda má léčebné síly, není tedy žádný výmysl moderní doby. Ne nadarmo lidé vyhledávali horké vyvěrající prameny, které jim poskytovaly úlevu od napětí.

Jak funguje hydroterapie

Prostřednictvím horké koupele dojde k zahřátí kůže, horká voda způsobí roztažení cév, dále je podpořeno pocení a jsou uvolňovány svaly a klouby. Prokrvení a uvolnění organismu je ještě podpořeno masážními tryskami.

Ozdravené účinky vířivé vany

  • Tlumí bolest
  • Podporují zdravý spánek
  • Představují očistu těla
  • Odpoutávají od stresu a napětí
  • Blahodárně působí na pohybové ústrojí
  • Předchází celulitidě a podporují redukci nadváhy

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Domácí vířivé vany dokáží skvěle zregenerovat tělo

Domácí vířivé vany dokáží skvěle zregenerovat tělo

Pro regeneraci těla a uvolnění mohou sloužit kromě sauny například také vířivé vany. Dnes již není potřeba chodit do veřejných lázní a bazénů, které mají zabudovány rovněž vířivky, je mnohem lepší si pořídit vířivé vany přímo domů.

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Také už Vás nudí a otravuje chodit neustále na masáže a do sauny či vířivky do veřejných lázní a wellness center? Není se čemu divit, v těchto zařízeních nikdy nebudete mít takové soukromí jako doma. Pokud však máte dostatek financí a vhodné prostory přímo ve Vašem domě či bytě, pak si můžete pořídi…


Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

Vana je tím, co dominuje koupelně. Nejenže poskytuje prostor pro hygienu, ale je i místem relaxace po náročném pracovním dni. Na trhu je v současné době nepřeberné množství různých typů van, které se liší svým tvarem, barvou, funkcemi a dalšími parametry.

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…


Sauna u vás doma

Sauna u vás doma

Zdraví je jednou z nejvíce ceněných hodnot a pro většinu lidí vůbec tou nejcennější hodnotou. A zdraví můžeme posilovat mimo jiné i pomocí sauny. Kromě veřejných saun si však lze saunování užít i v soukromí. Domácí sauna poskytne veškerý komfort a vy už se tak nebudete muset spoléhat na otevírací h…

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…