Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sauna u vás doma

11. prosinec 2011 - Rubrika: Moderní dům - Komentáře: 2

Zdraví je jednou z nejvíce ceněných hodnot a pro většinu lidí vůbec tou nejcennější hodnotou. A zdraví můžeme posilovat mimo jiné i pomocí sauny. Kromě veřejných saun si však lze saunování užít i v soukromí. Domácí sauna poskytne veškerý komfort a vy už se tak nebudete muset spoléhat na otevírací hodiny a dělit se o relax s neznámými lidmi.

Reklama

Saunování posiluje imunitu, nabízí odpočinek a odreagování po náročném pracovním dni, podporuje zdravý spánek a má další blahodárné účinky na lidský organismus. Jestliže nemáte saunu zrovna v blízkosti bydliště, anebo se vám prostě nechce navštěvovat veřejnou saunu, co takhle si saunu pořídit domů?

Sauna svépomocí, anebo od specializované firmy

Málokdo si troufne na stavbu sauny svépomocí, a tak se často využívá služeb specializovaných firem. A zde se nabízejí další varianty. Saunu si můžete od firmy jen koupit a sami namontovat, anebo rovnou nechat vybudovat celou saunu. Celá záležitost přitom proběhne docela rychle a na saunu se můžete těšit už během jednoho či dvou týdnů.

Parametry sauny

Cena sauny bude samozřejmě úzce souviset s její velikostí. Menší sauny budou sice levnější, nicméně žádný velký komfort od nich nečekejte. Menší sauny mohou být ale skvělým řešením do menších prostor, kde na větší saunu nezbývá místo. Větší sauny ocení majitelé rodinných domů a zahrad a vejde se do nich hned více lidí najednou.

Existují sauny pouze na sezení, nebo sauny, v nichž se dá díky prostornosti i ležet. Obecně jsou sauny na ležení lepší kvůli rovnoměrnému prohřátí těla.

Materiál na výrobu sauny jedině od specializovaných prodejců

Když necháte vybudování sauny na odbornících, o nic takového jako o vyhovující materiál se nemusíte starat. Při stavbě svépomocí nezapomínejte na to, že je třeba použít jen speciální materiál pro stavbu saun. Materiál musí být odolný vůči vysokým teplotám, trvanlivý a pevný a je zapotřebí jej zakoupit jen u specializovaných výrobců a prodejců.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Klára

úterý, 9. říjen 2018
19:28

Všem koupi sauny mohu jen doporučit. Je to super, když si můžete do sauny zajít kdy chcete. Jste tam sami a nikdo vás neruší. My jsme si saunu také koupilihttps://www.albixon.cz/sauny/sasha-mi/ . Je to příjemný relax.


Napsal: Klára [Odpovědět]

Radek

pátek, 10. květen 2019
07:05

Domácí sauna je hodně velký luxus. Já jsem se ji nejprve pokoušel vyrobit sám, ale výroba saun je docela těžká, jak jsem zjistil, tak jsem ji radši objednal z https://www.dyntar.cz/sauna-na-zakazku/ a měl jsem to bez práce.


Napsal: Radek [Odpovědět]


Čtěte také...

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Postavte si doma infrasaunu snadno a rychle

Zdravé saunování můžete mít dostupné ihned. Nemusíte nikam docházet, nemusíte platit žádné vstupné. Saunu si totiž můžete vybudovat přímo u vás doma. Instalace sauny s infračerveným zářením je totiž jednoduchá, rychlá a má pozitivní vliv na zdraví.

Cvičení doma: Jak na to?

Cvičení doma: Jak na to?

S příchodem sluníčka už pomalu každý z nás začíná přemýšlet nad tím, kde shodit kila nabraná po zimě. Pro ty, kteří nechtějí navštěvovat fitness centra, kam často chodí lidé s výraznější kondičkou a propracovanější postavou, může být ideální cvičení


Šetřete doma elektřinu!

Šetřete doma elektřinu!

Jaký byl váš poslední účet za elektřinu? Říkáte si, že už s těmi vysokými částkami za energie musíte něco udělat? Jak ale na to? Nevěste hlavu – v každé domácnosti existuje velký potenciál úspor. Poradíme vám, kde je hledat!

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Pěstování bylinek doma: Bazalka po celý rok

Bylinky a nejrůznější koření se opět vrací do našich kuchyní. Nevíte, jak si doma bylinky vypěstovat a do jakých pokrmů je použít? Sledujte náš seriál, kde vám prozradíme, jak na to. Začínáme tím nejjednodušším – bazalkou.


Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Wellness pobyty v Beskydech

Wellness pobyty v Beskydech

Stále ještě plánujete, kam letos vyrazit na dovolenou? Pak pro vás mám tip na ubytování v Moravskoslezských Beskydech, kde si můžete pronajmout špičkově zařízené wellness chaty.