Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

29. prosinec 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…

Reklama

Vířivky nemusí být pouze v interiéru, nýbrž je lze umístit i ven, do exteriéru. Kromě zahrady se může vířivka umístit třeba i na balkon anebo na terasu. Vířivé vany mohou být buď pevně zabudované, anebo přenosné. Zastřešená venkovní vířivka může být venku navíc celoročně a používat se i za nepříznivého počasí.

Mít bazén je sice fajn, ale za účelem relaxace se daleko více hodí vířivka. Není nic lepšího, než se nechat po pracovním dni omývat proudem teplé vody a nechat se masírovat bublinkami.

Venkovní vířivku je lépe zastřešit

Aby se dala venkovní vířivka využívat bez ohledu na přízeň počasí, měli bychom ji zastřešit. Ve skutečnosti lze sice i nekrytou vířivku využívat v zimních měsících, ale zastřešená vířivka je jednoznačně preferovaná.

U zastřešení je nabízí více možností a vířivka může získat zcela nový vzhled (třeba podoby altánu). Existuje i zastřešení s elektrickým pohonem pro odklápění a to lze řídit pomocí dálkového ovládání.

Kam s venkovní vířivkou?

Každý jistě rád ocení soukromí, a tak je vhodné venkovní vířivku umístit někam do zadní části zahrady nebo někam, kam neuvidí sousedi a lidé z cest. Soukromí můžete ještě zvýšit vysázením zeleně a křovin.

Levnější varianta: nafukovací venkovní vířivka

Nafukovací venkovní vířivka je dobrou alternativou v případě omezených prostorů a financí. Můžete ji kdykoliv vytáhnout a zase schovat dle potřeby. Nepředstavujte si ale žádný nafukovací bazének – nafukovací venkovní vířivka se zhotovuje z pevného materiálu, používaného i na rafty. Díky tomu odolá zátěži přes 1000 kg. I v nafukovací venkovní vířivce vás ale čekají mikrotrysky, díky kterým si užijete příjemnou relaxaci.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!


Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Prostor zahrady využíváme zejména během dne, kdy venku svítí sluníčko a je k dispozici dostatek denního světla. Mnoho z nás však chce zejména během letních měsíců trávit na zahradě či na verandě svého domu i večery, kdy už venku panuje tma. V tomto případě je nutné použít umělé osvětlení. Jak vybrat…

Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …


Voda v zahradě

Voda v zahradě

Zahrada u domu by měla být co nejpřirozenější. A protože i ve volné přírodě se setkáme s různými vodopády, jezírky a tůněmi, je dobré na naši zahradu zakomponovat také vodní dílka. Voda v různých formách dokáže zahradu nesmírně oživit.

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

Při posezení na zahrádce či na terase je v chladnějším období nutné se tepleji obléci, což může být značně nepohodlné. Ve večerních hodinách, kdy sice panuje stále hezké počasí, může být na tričko přeci jen již chladno. Problém se však dá vyřešit velmi jednoduše, a to tím, že si pořídíme moderní inf…