Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Aktuální trendy v zahradě

24. březen 2013 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 1

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve chvílích, kdy hodláte pořádat nějakou větší rodinnou sešlost nebo setkání s přáteli.

Reklama

Nový trend v zahradě je patrný. Prostor zahrady se stává místem, kde se tráví velké množství volného času. A jaké hlavní trendy se v zahradě objevují nejčastěji?

Aby prostor zahrady působil co nejpřirozeněji

V první řadě je trendem upravit zahradu tak, aby poskytovala dobré zázemí pro oddych. Z tohoto důvodu je vhodné sem umístit pěkný, ideálně dřevěný zahradní nábytek. Zahrada by také měla žít a dýchat, aby z ní bylo již při prvním pohledu cítit, že jde o kus přírody. Proto je hitem utvářet zde nejrůznější vodní dílka, jako jsou rybníčky, zahradní jezírka, potůčky a vodopády. Všechny tyto prvky dokáží velmi zpříjemnit prostor zahrady, aniž by působily nějak uměle.

Doplňky do zahrady, které potěší a zabaví

Jak nám napovídá abeceda zahrady, je možné do tohoto prostoru dát opravdu mnoho prvků. Kromě zmíněných vodních ploch to mohou být i různé zábavné prvky, které potěší děti a teenagery. Typickým příkladem jsou třeba skluzavky, prolézačky, houpačky nebo venkovní trampolíny.

Bazén je výborným doplňkem zahrady

Vaše zahrada může být obohacena také o bazén, který oceníte zejména v parných letních dnech, kdy panuje pekelně horké počasí a není kde se svlažit. Právě zahradní bazén může být tím pravým řešením.

Nový trend v zahradě také ukazuje na rostoucí oblibu různých přístřešků, které vám poskytnou ochranu před deštěm. Na své zahradě si tak můžete postavit třeba malý altán, verandu či terasu před domem. Jako výborný nápad se pak jeví propojení domu se zahradou prostřednictvím zimní zahrady.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Hana

úterý, 18. září 2018
07:08

Moc hezky napsaný článek, přesně tento styl příspěvků na webových stránkách se mi dobře čte a oblíbila jsem si ho :-) Jinak my máme také domeček blízko řeky, při kupování jsme si říkali s manželem, jak bychom se tam mohli chodit občas koupat, ale nakonec jsme si stejně nechali odhttps://www.albixon.cz/ postavit náš vlastní krytý bazén na zahradě a od té doby jsme v řece nebyli :-P


Napsal: Hana [Odpovědět]


Čtěte také...

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Developerské projekty 2011: Bydlení v Praze - aktuální nabídka nových bytů

Ještě před rokem dvěma se nahlas hovořilo o tom, že stavebnictví je v hlubokém útlumu a v České republice nevznikají prakticky žádné nové domy a byty. Dnes je však situace výrazně lepší. Vždyť jen v okolí našeho hlavního města vzniká nyní hned několik moderních staveb, developerské projekty Praha ji…


Voda v zahradě

Voda v zahradě

Zahrada u domu by měla být co nejpřirozenější. A protože i ve volné přírodě se setkáme s různými vodopády, jezírky a tůněmi, je dobré na naši zahradu zakomponovat také vodní dílka. Voda v různých formách dokáže zahradu nesmírně oživit.

Únorové práce na zahradě

Únorové práce na zahradě

Zkušení zahrádkáři nenechávají ani v únoru svoje zahrádky napospas přírodě. I v tomto období, kdy venku ještě panují velmi nízké teploty a příroda zdánlivě spí, je potřeba na zahradě vykonat některé práce a také se připravit na příchod jara, který se neúprosně blíží. V klidu a teple domova si zahrád…


Mulčovací kůra: Využití na zahradě

Mulčovací kůra: Využití na zahradě

Každý zkušený zahrádkář jistě dobře ví, k čemu se využívá mulčovací kůra a co to vlastně je mulčování. Těm z vás, kteří teprve se zahradničením začínají, poradíme a vysvětlíme postup mulčování.

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.