Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

6. červenec 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.

Reklama

Dva způsoby grilování

V první řadě si řekněme něco málo o způsobech grilování. Mnoho lidí ani nemá tušení, že se dá grilování rozdělit na dva způsoby. Prvním je rychlá příprava. Při tomto způsobu používáme maso, které jsme si předtím nechali naložit v marinádě. Toto maso pak opékáme na grilu zprudka tak, aby se maso rychle zatáhlo a nevypustilo veškeré šťávy. Pokud bychom se nedržely rychlé přípravy, maso by mohlo být vysušené. Při rychlém grilování tímto způsobem si však dejme pozor na to, aby maso bylo dostatečně propečené, zvláště pokud se jedná o maso u kosti, u níž bývá propečení nejsložitější.

Druhým způsobem je tzv. barbecue, kdy maso propékáme velmi pozvolna. Gril je v tomto případě potřeba udržovat při nízkém žáru, určitě se vyvarujme přímého ohně. S masem se při tomto způsobu neustále pracuje, vždy po chvilce jej potíráme připravenou směsí koření, bylinek apod.

Grilování ovoce a zeleniny

Hledáte-li jiné možnosti, než grilování různých druhů masa, pak se klidně pusťte třeba do grilování zeleniny. Na gril se skvěle hodí také ovoce. Jedním z výtečných pokrmů připravených na grilu může být například grilovaná hruška. Tu nejprve rozpůlíme, odstraníme z ní jádra. Hrušku pak pokapeme skořicovým cukrem a vložíme na rozehřátý gril. V momentě, kdy se na povrchu hrušky vytvoří jemný karamelový povlak, je hotovo. Grilovaná hruška ( ale i jablka a další druhy ovoce) jsou skvělým doplňkem k tradičním grilovaným pochoutkám.

Kdy rozpálit gril

Vraťme se však ještě na moment k samotnému grilování. Jak jistě víte, dnes existuje několik druhů grilů. Kromě moderních elektrických či plynových grilů jsou stále velmi populární klasické grily na dřevo či uhlí. Při přípravě barbecue je potřeba počítat s delší dobou zatápění. Dřevěné uhlí v tomto případě začněme žhavit už zhruba hodinu před tím, než budeme grilovat. U elektrických grilů či jejich plynových variací samozřejmě můžeme začít prakticky okamžitě.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Zahradní gril: 5 tipů pro zdravé grilování

Grilování patří v létě mezi oblíbené způsoby přípravy pokrmů. Zároveň jde i o poměrně snadný styl vaření, který zvládne prakticky každý. Je ale důležité dodržovat určité zásady, abyste grilováním připravili zdravá a chutná jídla.

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě I v letním období je třeba se starat o trávník na zahradě. V červenci či srpnu obvykle venku panují vysoké teploty. Nedostatečná péče o trávník může mít za následek jeho seschnutí.


Bylinky v kuchyni: Rozmarýn nejen na grilování

Bylinky v kuchyni: Rozmarýn nejen na grilování

Bylinky jsou v kuchyni k nezaplacení – jídlu dodají plnou a neopakovatelnou chuť. Léto je navíc ideální dobou, kdy si vypěstovat vlastní bylinky. Velmi nenáročnou a v kuchyni vděčnou rostlinou je bazalka, kterou využijete převážně v italských pokrmech. Pokud naopak holdujete masu, neměl by vám v kuc…

Pár tipů pro zavařování okurek

Pár tipů pro zavařování okurek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou p…


5 tipů, jak na jarní úklid

5 tipů, jak na jarní úklid

S příchodem jara nastává ideální čas na generální úklid domácnosti. Díky tomu, že venku už nepanuje tak mrazivé počasí, máte možnost se krom jiného pustit třeba i do mytí oken, vstupních dveří či garážových vrat. Aby vám šla práce od ruky, přinášíme

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!