Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Únorové práce na zahradě

7. únor 2012 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Zkušení zahrádkáři nenechávají ani v únoru svoje zahrádky napospas přírodě. I v tomto období, kdy venku ještě panují velmi nízké teploty a příroda zdánlivě spí, je potřeba na zahradě vykonat některé práce a také se připravit na příchod jara, který se neúprosně blíží. V klidu a teple domova si zahrádkář může zapřemýšlet o tom, co bude chtít letos vysadit za rostliny. Poté se přesune do obchodu, kde nakoupí nezbytná semínka a doma si připraví truhlíky, v nichž bude rostliny pěstovat.

Reklama

Hnojení a provzdušnění půdy

Mezi další práce a činnosti, které jsou pro zahrádkáře v únoru zásadní, patří například odebrání štěpů jabloní či hrušní. Kromě toho je vhodné v těchto dnech přihnojit záhonky, ovocné stromky a trávník, pokud na něm zrovna neleží souvislá vrstva sněhu. Půdu na zahradě je nutné také provzdušnit, zapomenout bychom neměli ani na kompost, který je pravidelně potřeba obracet.

V únoru můžeme rovněž začít s výsadbou ovocných stromků, dále lze natírat kmeny stromů tak, aby byly chráněny až konce zimy před sluníčkem.

Řezání živých plotů a popínavých rostlin

Zcela klíčovými pracemi v měsíci únoru je řezání živých plotů, ke kterému ale přistupme pouze za příznivého počasí. Následně bude potřeba prořezat popínavé rostliny, očistit trvalky a také jahodníky.

Kontrola zahradnických potřeb a náčiní

Kromě samotných prací na zahradě, které je možné v únoru činit, je dobré si před jarní sezonou také zkontrolovat stav našeho zahradního nářadí. V případě, že jsme nářadí v zahradním domku před zimou špatně uskladnili , můžeme se s příchodem jara dočkat nemilého překvapení, kdy zjistíme, že je potřeba koupit spoustu nového náčiní. A proto si nářadí zkontrolujme raději už dnes.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečné

Voda v zahradě

Voda v zahradě

Zahrada u domu by měla být co nejpřirozenější. A protože i ve volné přírodě se setkáme s různými vodopády, jezírky a tůněmi, je dobré na naši zahradu zakomponovat také vodní dílka. Voda v různých formách dokáže zahradu nesmírně oživit.


Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …

Mulčovací kůra: Využití na zahradě

Mulčovací kůra: Využití na zahradě

Každý zkušený zahrádkář jistě dobře ví, k čemu se využívá mulčovací kůra a co to vlastně je mulčování. Těm z vás, kteří teprve se zahradničením začínají, poradíme a vysvětlíme postup mulčování.


Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.