Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Voda v zahradě

18. červenec 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Zahrada u domu by měla být co nejpřirozenější. A protože i ve volné přírodě se setkáme s různými vodopády, jezírky a tůněmi, je dobré na naši zahradu zakomponovat také vodní dílka. Voda v různých formách dokáže zahradu nesmírně oživit.

Reklama

Koupací jezírka

První volbou, jak mít vodu na zahradě, je jezírko. Může se jednat o koupací jezírka, která lze využít při volných chvílích k ochlazení. Během letních měsíců je pobyt v koupacím jezírku, které na první pohled vypadá zcela přirozeně, opravdovým zážitkem. Dá se zařídit namísto klasického venkovního bazénu, který přeci jen do celkového vzhledu zahrady příliš nepasuje. U koupacího jezírka si dejme pozor na tvar. Ten by měl být přirozený, nesnažme se zbytečně tvarovat jezírko do čtvercových či obdélníkových tvarů, ztrácí se tím základní přirozenost celého díla. I koupací jezírko si můžeme osázet rostlinami, ovšem tak, aby nám nepřekáželi v plavání.

Okrasná jezírka

Mimo koupacího jezírka můžeme zvolit pro ozvláštnění naší zahrady okrasná jezírka, která budou určena čistě pro vjem. Okrasná jezírka mohou být i menší, záleží vždy na celkovém prostoru, který máme k dispozici. Špatná není ani volba několika menších okrasných jezírek. Při stavbě jezírka si ponechme přístupový prostor, jinak na březích můžeme vysázet vhodnou vegetaci.

Potoky a vodopády

Máme-li na zahradě spád, pak můžeme vytvořit umělé potůčky s vodopády, které budou vypadat opravdu skvostně. Příjemně pak působí různé můstky přes potok. Kromě toho se voda na zahradě může vyskytovat také například v podobě tůní.

Je--li zahrada útočištěm ptactva a jejich přítomnost nám nevadí, pak pro ptáky můžeme vytvořit různá napajedla, která je sem ještě více přilákají.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Vodovodní voda z kohoutku vs. balené vody

Reklamy na balené pitné vody nás ujišťují, že právě tyto kupované vody jsou kvalitnější než obyčejná voda z kohoutku. Jak však ukazují pravidelné průzkumy a kontroly hygieniků, opak je pravdou. Kvalita vodovodní vody z kohoutku mnohdy značně převyšuje kvalitu balené vody. Česká republika se v tomto …

Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …


Únorové práce na zahradě

Únorové práce na zahradě

Zkušení zahrádkáři nenechávají ani v únoru svoje zahrádky napospas přírodě. I v tomto období, kdy venku ještě panují velmi nízké teploty a příroda zdánlivě spí, je potřeba na zahradě vykonat některé práce a také se připravit na příchod jara, který se neúprosně blíží. V klidu a teple domova si zahrád…

Mulčovací kůra: Využití na zahradě

Mulčovací kůra: Využití na zahradě

Každý zkušený zahrádkář jistě dobře ví, k čemu se využívá mulčovací kůra a co to vlastně je mulčování. Těm z vás, kteří teprve se zahradničením začínají, poradíme a vysvětlíme postup mulčování.


Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Grilování na zahradě - několik rad a tipů

Před grilováním na zahradě se Vám mohou hodit různé tipy a triky, díky nimž budou připravovaná jídla mnohem chutnější a grilování bude daleko větší zábavou.

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.