Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Infra topení: Posezení na zahradě v teple i během chladných večerů

25. duben 2015 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Při posezení na zahrádce či na terase je v chladnějším období nutné se tepleji obléci, což může být značně nepohodlné. Ve večerních hodinách, kdy sice panuje stále hezké počasí, může být na tričko přeci jen již chladno. Problém se však dá vyřešit velmi jednoduše, a to tím, že si pořídíme moderní infra zářiče.

Reklama

Kde se dá quartzové topení využít

Infra topení se hodí nejen na domácí terasu, do altánu nebo na zahradní přístřešek, použít se dá i v komerčních prostorách, tedy v restauracích, které mají zimní zahradu apod. Dále se mohou hodit do technických prostor, jako jsou dílny ( vytápění hal), laboratoře, veřejných prostor typu supermarketů, autobusových čekáren apod.

Výhody infra topení

Quartzová topidla, jak se také někdy infra topení pojmenovává, jsou velmi efektivní a dokáží nás rychle zahřát. I v chladném období tak můžeme sedět na lavičce na zahradě domu. Infra topení funguje tak, že nevyhřívá vzduch, ale pouze osoby a objekty. Dá se i nasměrovat dle potřeb. Tato moderní vytápění není potřeba zahřívat dlouho před tím, než chceme na zahradě posedět, působí okamžitě. Výhodou infra topení je i to, že má minimální spotřebu - jeho provoz vyjde zhruba jen na 6 Kč za hodinu.

Podíváme-li se blíže na výhody, které quartzové topení má, pak jsou jimi zejména jednoduchá a pohodlná obsluha, polohovatelnost, efektivita a nízká spotřeba energií při provozu. Infra topení je také skvělé i díky tomu, že při jeho užívání nedochází k přílišnému víření prachových částic, zároveň nevydává žádný zápach a jeho chod je naprosto tichý. Infra topení je naprosto spolehlivé i z hlediska bezpečnosti i šetrnosti k životnímu prostředí.

Díky infra topení si budete moci třeba i v říjnu sednout na zahrádku či terasu domu a vychutnávat si odpočinek.

foto: tkf.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

TZ: Se zvýšením DPH se rozplynul sen o levnějším teple. Situaci mohou zachránit dotační programy.

TZ: Se zvýšením DPH se rozplynul sen o levnějším teple. Situaci mohou zachránit dotační programy.

V lednu letošního roku došlo k jednoprocentnímu navýšení sazeb DPH. Očekává se tak zdražení v podstatě všeho – potravin, služeb i energií, včetně tepla. Výdaje za teplo přitom podle nedávného průzkumu* Sdružení EPS ČR tvoří nejčastěji okolo 10 % nákladů na chod domácnosti. Čtvrtina Čechů za něj vydá…

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,


Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Jak se starat o bazén během koupací sezony?

Začala letní sezona a mnozí z vás už mají nachytaný bazén ke koupání. Péče o něj však nekončí jeho napuštěním a zapojením filtrace, o vodu v bazénu je třeba se starat v průběhu celého léta.

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Tipy na bleskový úklid během půl hodiny

Zvoní vám telefon a zpráva je jasná – vaše tchýně se neočekávaně blíží. Vy jste se právě vrátili z práce, nemáte uklizeno a všude ve vašem bytě panuje chaos a nepořádek. Nebojte! S našimi tipy zvládnete uklidit domácnost rychle a hravě.


Pergoly nabízí příjemné posezení i dostatek soukromí

Pergoly nabízí příjemné posezení i dostatek soukromí

Pergoly jsou velmi oblíbeným zahradním stavitelským prvkem. Tím víc je vhodné, abyste dobře promysleli jejich správné umístění v terénu a docílili tak kýženého efektu.

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

Revitalizace panelových domů: Jaké práce se během ní provádí?

V posledních letech se hodně hovoří o tom, že staré panelové domy jsou už v nevyhovujícím stavu a je třeba přistoupit k jejich modernizaci. Komplexní oprava, tady takzvaná revitalizace panelových domů, je sice poměrně nákladnou záležitostí, v konečné