Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Domácí vířivé vany dokáží skvěle zregenerovat tělo

7. březen 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Pro regeneraci těla a uvolnění mohou sloužit kromě sauny například také vířivé vany. Dnes již není potřeba chodit do veřejných lázní a bazénů, které mají zabudovány rovněž vířivky, je mnohem lepší si pořídit vířivé vany přímo domů.

Reklama

Domácí vířivky lze využívat po celý rok

Pokud se rozhodneme si vířivku pořídit, je potřeba si v první řadě položit otázku jejího umístění. Vířivku lze totiž udělat jak ve venkovním prostředí ( u venkovního bazénu), tak přímo v koupelně. A právě domácí vířivá vana je vhodnější variantou, neboť ji lze využívat v jakémkoliv ročním období a čase.

Montáž vířivek do vany je poměrně jednoduchou záležitostí. Dnes navíc lze pořídit přímo vany do koupelen, které mají hydromasážní přístroje již přímo zabudovány v konstrukci.

Historie vířivých van

Historie domácí vířivé vany nesahá příliš daleko do minulosti. Moderní přístroje tohoto typu se začaly používat ve velkém až v posledních zhruba dvaceti letech, přestože jejich minulost sahá až do poloviny minulého století. Dnes se však již zcela běžně používají v mnoha moderních domech. Jedná se o zařízení, které je určeno především k regeneraci, v domácí vířivce si však můžeme užívat také hodně zábavy, zvláště pokud například doma pořádáme nějakou párty či oslavu.

Účinky vířivé vany

Pojďme se nyní podívat na účinky užívání vířivé vany. Není tajemstvím, že vířivky uvolňují napětí a bolest svalstva, kloubů a páteře. Jejich pravidelným používáním dochází ke zmírnění stresu, zlepšování krevního oběhu a rychlejšímu zotavování poškozených tkání. Mizí únava a vyčerpání, takže po pár minutách ve vířivé vaně se cítí člověk o mnoho lépe a je daleko čerstvější.

Vodní trysky

Vířivé vany mají dva principy, na nichž fungují. V první řadě se používají vodní trysky, jejichž působení je zaměřeno na uvolnění svalů, zad a páteře díky vzniklým proudům. Tyto vodní trysky dokáží efektivně usměrnit proud vody na potřebná místa těla.

Vzduchové trysky

Kromě toho vířivky mají také vzduchové trysky, díky nimž se ve vaně vytvářejí vzduchové bublinky, které slouží k promasírování těla a přinášejí celkové uklidnění našemu organismu.

Pravidla pro používání vířivky

Při používání vířivých van v domácnosti je potřeba mít na paměti, že teplota vody by měla být přibližně srovnatelná s teplotou těla, tedy ne víc jak 37°C. Zároveň se doporučuje, aby celá hydromasáž netrvala více jak čtvrt hodiny. Ideální je pak vířivku používat před tím, nežli se odebereme ke spánku, dochází zde totiž ke zklidnění těla po denním vyčerpání a spánek je tak mnohem intenzivnější a zdravější.

Domácí vířivky se hodí jak do domů, tak i do malých bytů panelákového typu. V kombinaci se saunou mohou působit velmi blahodárně na náš organismus a zdraví.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Také už Vás nudí a otravuje chodit neustále na masáže a do sauny či vířivky do veřejných lázní a wellness center? Není se čemu divit, v těchto zařízeních nikdy nebudete mít takové soukromí jako doma. Pokud však máte dostatek financí a vhodné prostory přímo ve Vašem domě či bytě, pak si můžete pořídi…

Užijte si hydroterapii ve vířivé vaně

Užijte si hydroterapii ve vířivé vaně

V masážních vanách člověk dokonale zregeneruje své tělo a jsou jedním z vítaných způsobů relaxace. Rozlišujeme masážní vany vířivé, perličkové, anebo kombinované – čili vířivé + perličkové. Při koupi masážní vany by se měl každý zamyslet nad tím, co od ní očekává a nechat si poradit od odborníka.


Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Pro maximální pohodlí při bydlení je důležité, aby v místnostech v domě či bytě byla vždy optimální teplota. Pokud používáme radiátory, je možné dobře regulovat nastavení teploty pomocí termostatického ventilu. Používáním termostatických ventilů tak nejen správně „vyladíme“ teplotu domácnosti, ale m…

Kvalitní linoleum vypadá na podlaze skvěle

Kvalitní linoleum vypadá na podlaze skvěle

Najít ideální podlahovou krytinu je jedním z velkých úkolů při návrzích a realizacích interiérů. Všeobecně platí, že by i podlahy měly být v souladu s dalším vybavením či designem celé místnosti.


Zapojení domácí vodárny

Zapojení domácí vodárny

Pokud máme u domu vlastní zdroj vody, pak můžeme tuto vodu pomocí domácí vodárny upravit a následně ji zcela bez problémů využívat. Domácí vodárna dokáže ušetřit nemalé peníze, navíc nejsme odkázáni na dodávku vody, což se může hodit zejména v situacích, kdy je centrální dodávka z nějakých důvodů z…

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Domácí větrná elektrárna: Výroba elektrické energie z větru

Zatímco solární kolektory vyrábějí elektřinu pouze ve chvílích, kdy svítí sluneční paprsky, větrné elektrárny dokáží produkovat elektřinu i v noci. Vítr totiž vane za každého počasí. Díky tomu může být domácí větrná elektrárna velmi žádoucím zařízením, které pomáhá zvýšit energetickou soběstačnost d…