Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

24. leden 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Pro maximální pohodlí při bydlení je důležité, aby v místnostech v domě či bytě byla vždy optimální teplota. Pokud používáme radiátory, je možné dobře regulovat nastavení teploty pomocí termostatického ventilu. Používáním termostatických ventilů tak nejen správně „vyladíme“ teplotu domácnosti, ale můžeme tak ušetřit i na výdajích za energie, které jsou jinak dnes poměrně vysoké.

Reklama

Termostatické ventily využijeme hlavně v zimě

Termostatické ventily díky svým vlastnostem využijeme zejména v zimních měsících, kdy je potřeba upravit teplotu směrem k vyšším hodnotám, ale i v teplejším období, kdy naopak nechceme, aby docházelo ke zbytečnému přetápění místností.

Jak funguje termostatický ventil

A jak termostatický ventil funguje, z čeho se skládá? Termostatický ventil propojen s otopným tělesem. Na termostatickém ventilu je umístěna termostatická hlavice, která funguje na principu dilatace látek. Tím, jak se zvyšuje teplota prostředí okolo termostatické hlavice, dochází k roztahování teplotně citlivé látky, která působí na vřeteno kuželky termostatického ventilu, čímž dochází k uzavírání či otevírání průtoku média.

Ušetříme hodně peněz

Pokud jsme zmínili menší spotřebu energií, pak se udává, že použitím termostatického ventilu ušetříme až 20% nákladů na vytápění. Tyto termostatické ventily je dobré vyměnit za staré, kdy jsou nahrazeny pružiny a pryžové těsnění.

Termostatické ventily patří do moderní domácnosti. Jejich ovládání je snadnou záležitostí, každý ventil má stupnici, díky níž právě regulujeme teplotu na požadovanou výši.

Cena termostatických ventilů

Ať už jsme v kuchyni, obývacím pokoji či v ložnici, vždy chceme, abychom se cítili jako doma a nebyla nám tudíž zima. Díky termostatickým ventilům je regulace teploty mnohem snadnější záležitostí. Tento produkt lze pořídit za ceny pohybující se okolo 500 Kč.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Domácí vířivé vany dokáží skvěle zregenerovat tělo

Domácí vířivé vany dokáží skvěle zregenerovat tělo

Pro regeneraci těla a uvolnění mohou sloužit kromě sauny například také vířivé vany. Dnes již není potřeba chodit do veřejných lázní a bazénů, které mají zabudovány rovněž vířivky, je mnohem lepší si pořídit vířivé vany přímo domů.

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.


Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…


Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…