Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

5. září 2011 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům ( v anglicky mluvících zemí označován jako Domotic).

Reklama

Šetří náklady na energie

Inteligentní dům poskytuje mnohem kvalitnější bydlení. V domě jsou využívána moderní zařízení, díky nimž je přizpůsobováno našim potřebám například osvětlení či tepelná pohoda. Díky tomu je úspora v domácnosti až 30% nákladů na energie. Všechna technika je přizpůsobena tak, aby byla schopna navzájem spolupracovat. Vše je pak ovládáno skrze jeden centrální ovladač, moderní ovladače v sobě dokonce mají zabudovány snímače pro otisky prstů. Stačí se tak jen dotknout displeje a všechny systémy se přizpůsobí právě Vám.

Automatická regulace osvětlení či vytápění

Systém inteligentního domu neovládá jen vytápění jednotlivých místností, rekuperační větrání a úsporné osvětlení, dají se takto ovlivňovat například i hlasitosti rádia či televize. Díky systému inteligentního domu si také lze přednastavit jednotlivé „scény“ a režimy pro jednotlivé místnosti či denní režimy. A to vše pouhým stiskem jednoho tlačítka.

Inteligentní dům je skvělou záležitostí, která do budoucna jistě nebude chybět v žádném moderním domě. Díky optimalizaci spotřeby energií (a tím i snižování nákladů), snazšímu ovládání jednotlivých domácích systémů a zvýšení bezpečnosti je inteligentní dům jedním z nejdokonalejších systémů, které lze v současném bydlení použít. Zabudováním systému budete moci mnohem snadněji ovládat světla, žaluzie, teplotu v domě, zvukové rozvody, zabezpečovací systémy, video vstupní systémy, distribuci TV a další záležitosti. Domovní automatizace způsobí, že již nebudete muset běhat od jednoho vypínače k druhému, postačí stisk tlačítka na dálkovém ovládání, panelu či klávesnici počítače.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?


Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

Poštovní schránka patří mezi drobné doplňky, je však poměrně důležitá. Její absence by totiž znamenala, že veškerá došlá pošta by nebyla chráněna před odcizením nebo poškozením do chvíle, než byste si ji vyzvedli. I schránka na poštu ale může být nejen praktická, ale také stylová.


Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Tak jako se lidé i zvířata připravují na zimu, také rostliny potřebují důkladnou péči ještě předtím, než padnou první noční mrazy. Některé květiny a stromky v květináčích přemístíme dovnitř do místností nebo zimních zahrad. Jiné, zpravidla ty mohutnější, které se nevejdou do interiéru, necháváme cel…

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…