Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

4. říjen 2012 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Tak jako se lidé i zvířata připravují na zimu, také rostliny potřebují důkladnou péči ještě předtím, než padnou první noční mrazy. Některé květiny a stromky v květináčích přemístíme dovnitř do místností nebo zimních zahrad. Jiné, zpravidla ty mohutnější, které se nevejdou do interiéru, necháváme celý rok venku na zahradě, terase, případně na balkóně. V těchto měsících je však nutné zajistit ochranu proti promrznutí. Jak rostliny zazimovat, aby byly příští rok na jaře opět krásné, poradí Hornbach.

Reklama

Rostliny, které nezasadíme do země, ale ponecháme v květináči, jsou velice náchylné k promrznutí. Jak tedy zajistit, aby zimu přežily? Nejprve se ujistíme, zda jsou zasazené v mrazuvzdorných nádobách. Jinak by se mohlo stát, že vlivem zmrzlé vody truhlíky popraskají. Dále je důležité, abychom rostliny zazimovali ještě před tím, než rtuť teploměru klesne pod nulu. Před jejich přikrytím ochranou látkou musíme z listů důkladně odstranit vlhkost, jinak by totiž hrozilo, že k nim namrznou.

Pro zazimování použijte textilie a pytlovinu

Pokud chceme před zimou ochránit koruny stromů či keřů, přetáhneme přes rostlinu jutový pytel nebo vak z netkané textilie poté, co případné mladé výhony svážeme lýkem. Nakonec pytel zajistíme jutovou páskou nebo motouzem. Jestliže provádíme zazimování nádobových rostlin, je postup shodný jako u stromů a keřů zasazených v zemi. Navíc však izolujeme také květináč, například bublinkovou fólií, jutovým pytlem či slaměnou rohoží. Hornbach dále doporučuje květináč podložit, například kokosovou hvězdou.

Kompletní sortiment hobbymarketů Hornbach na téma „Příprava rostlin na zimu“ naleznete v oddělení zahrady, kde vám také odborníci od 4. 10. – 27. 10. názorně předvedou, jak rostliny připravit na první mrazy. Více informací naleznou zájemci na http://www.hornbach.cz/zazimovani

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Zazimování karavanu - jak na to

Zazimování karavanu - jak na to

Mnoho českých rodin si zvyklo cestovat na dovolené karavanem. Ten však může sloužit nejen pro daleké cesty po tuzemsku i zahraničí, ale může být i jakýmsi alternativním příbytkem na parcele, kde dosud nemáme postavenu chatu či chalupu. Pro někoho se tak karavan může stát i druhým domovem. Dnes se d…

Škůdci na zahradě: Kteří živočichové nejčastěji napadají rostliny

Škůdci na zahradě: Kteří živočichové nejčastěji napadají rostliny

Při pěstování rostlin na zahrádce u domu se nevyhneme boji se škůdci. Nezvaní hosté mnohdy dokáží zahrádkáře vytočit, neboť napadají úrodu a snižují výnosy plodin, které zde pěstují. Jací škůdci jsou na našich zahradách nejčastěji k vidění?


5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů,  jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby,  bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?


Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy,  jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.