Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Moderní poštovní schránka: Aby vaše pošta byla v bezpečí

5. červenec 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Poštovní schránka patří mezi drobné doplňky, je však poměrně důležitá. Její absence by totiž znamenala, že veškerá došlá pošta by nebyla chráněna před odcizením nebo poškozením do chvíle, než byste si ji vyzvedli. I schránka na poštu ale může být nejen praktická, ale také stylová.

Reklama

Důležité je kvalitní zabezpečení schránky

Moderní poštovní schránky jsou vyráběny tak, aby splňovaly nejen svůj hlavní účel, který tkví v bezpečném uložení poštovních dopisů, ale také aby nenarušovaly vzhled domovního vstupu.

Klasikou, která je v posledních letech opět IN, jsou dřevěné poštovní schránky. Ty skvěle zapadnou k dřevěným vchodovým dveřím. Dalšími variantami, které jsou vhodné pro běžné použití, jsou pak kovové schránky.

Důležité je, aby schránka byla co nejpevněji ukotvena na dveřích či na plotu u domu. To znamená, aby nebylo možné ji během několika vteřin oddělit a odnést. Mějte na paměti, že vám domů může kdykoliv přijít velmi důležité psaní, jehož ztráta by mohla mít nedozírné následky.

Právě z hlediska bezpečnosti je podstatné, jakým způsobem je poštovní schránka uzavřena. Moderní poštovní schránky dnes využívají různých bezpečnostních prvků. Kromě klasického zámku to mohou být i speciální ochranné prvky.

Volně stojící schránka je zajímavým řešením

A nyní k umístění schránky na poštu. Moderní verze schránek se dají umístit také samostatně. Takovýto způsob umístění je charakteristický zejména v angloamerických zemích, kde schránka stojí volně v krajní části pozemku. Díky tomu k ní máte pohodlnější přístup vy i poštovní doručovatel.

Netradiční varianty poštovních schránek

Velmi zajímavým řešením z hlediska estetiky jsou poštovní schránky, které imitují různé stavby. Zvolit tak lze třeba poštovní schránku, která připomíná nějakou známou budovu.

Takovéto designové schránky na poštu se většinou vyrábějí přímo na zakázku, nalézt je však lze i ve specializovaných obchodech.

Poštovní schránka je sice poměrně drobným detailem, nicméně při jejím výběru rozhodně můžete dát průchod svému vkusu. Je škoda, když u moderního domu bude obyčejná schránka, která působí fádně.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby, bez kterých se vaše domácí pracovna neobejde

Kancelářské potřeby představují nezbytnou součást každého kancelářského provozu, bez nichž by se plnohodnotný chod neobešel. Co vše si lze pod širokým pojmem kancelářské potřeby představit? Kde je nejlépe nakoupit?


Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Tipy, jak bude vaše bydlení působit luxusněji i bez větší finanční investice

Máte pocit, že vaše bydlení si už žádá změnu a nemáte finance na nákladnou rekonstrukci? Rozhodně není důvod si zoufat. I bez větších investic si můžete předělat své bydlení tak, aby působilo luxusním dojmem.

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Tip pro vaše zdraví: Lávové kameny pro regeneraci organismu

Mezi nejoblíbenější wellness procedury patří v současné době masáž lávovými kameny. Ptáte se, co je na ní tak výjimečného? Dají se lávové kameny využít i pro domácí masáž?


Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Zazimování stromů: Jak připravit vaše rostliny k zimnímu spánku

Tak jako se lidé i zvířata připravují na zimu, také rostliny potřebují důkladnou péči ještě předtím, než padnou první noční mrazy. Některé květiny a stromky v květináčích přemístíme dovnitř do místností nebo zimních zahrad. Jiné, zpravidla ty mohutnější, které se nevejdou do interiéru, necháváme cel…

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Mikrovlnná trouba je součástí většina moderních kuchyní. Zatímco dříve byla využívána zejména pro rozmrazování potravin, které jsme krátce před tím vytáhli z mrazničky, případně pak byla užitečná při ohřevu již hotových pokrmů, v dnešní době jsou v obchodech k dostání špičkové mikrovlnné trouby, kte…