Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

16. únor 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly, vyberte si ten správný substrát v hobbymarketech Hornbach.

Reklama

Kdo by nechtěl mít krásné i zdravé rostliny po celý rok a plodnou sklizeň. Základem každého záhonku je jeho perfektní příprava pro vysazení rostin. Půdu bychom měli po zimě pohnojit, například kompostem nebo dalšími běžně dostupnými přípravky. Nejjednodušší však je, když alespoň část půdy obnovíme novými substráty, které v sobě již obsahují hnojiva, ale hlavně také potřebné živiny. Důležité je proto vybrat jejich správný druh tak, aby naše rostliny měli ty správné látky pro svůj růst.

Existuje nepřeberné množství druhů substrátů – květinové, zahradnické nebo substráty pro zeleninu a rajčata. Podstatné tak je, pořádně si přečíst etiketu na obalech, kde naleznete určení daného substrátu. Z květinových substrátů lze doporučit značku FloraSelf, jež můžeme použít jak pro zelené, tak pro kvetoucí rostliny. FloraSelf Nature - substrát pro zeleninu a rajčata je určen pro pěstování BIO plodin, protože obsahuje pouze organické látky. Lze použít jak venku, tak ve skleníku nebo v květináčích.

„Pod značkou FloraSelf Bio nabízí Hornbach bohatý sortiment osiv a sazenic označených pečetí BIO kvality EU. Toto osvědčení garantuje vysokou kvalitu a transparentní původ a dává jistotu, že vypěstované BIO plodiny, budou v souladu s nařízeními Evropské unie pro biologické zemědělství. Zákazníci v naší nabídce naleznou například osiva rajčat, zeleninové papriky, salátu, petržele, bazalky, pažitky a oregana a mnohé další. Pro pěstování BIO produktů jsou v nabídce také speciální zahradní substráty či užitečné druhy hmyzu,“ radí Helena Ševčíková z Hornbachu.

Pokud se chcete o substrátech a jejich vlastnostech dozvědět více, zajděte v únoru do jakéhokoliv hobbymarketu Hornbach, kde nyní na toto téma probíhají předváděcí akce. Odborníci z Hornbachu poradí, jaké substráty vybrat. Více informací na hornbach.cz/floraself.

Tisková zpráva nativepr.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…


Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Kdy je vhodné nechat vyčistit komín?

Používáte-li k vytápění rodinného domu kotel na tuhá paliva, případně máte třeba v místnosti krb, je nezbytně nutné se starat o nejen o čistotu v samotném zařízení, ale také o spalinové cesty a komín. Je to důležité nejen z hlediska správné funkčnost

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.


Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Termostatické ventily dokáží vhodně regulovat teplotu v domácnosti

Pro maximální pohodlí při bydlení je důležité, aby v místnostech v domě či bytě byla vždy optimální teplota. Pokud používáme radiátory, je možné dobře regulovat nastavení teploty pomocí termostatického ventilu. Používáním termostatických ventilů tak nejen správně „vyladíme“ teplotu domácnosti, ale m…

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.