Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

11. leden 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

Vana je tím, co dominuje koupelně. Nejenže poskytuje prostor pro hygienu, ale je i místem relaxace po náročném pracovním dni. Na trhu je v současné době nepřeberné množství různých typů van, které se liší svým tvarem, barvou, funkcemi a dalšími parametry.

Reklama

Vybírat nějaký nový nábytek či zařízení, které má sloužit dlouhou dobu, není zrovna jednoduché. Je třeba si ujasnit, co od vany očekáváte a to nějak skloubit s finančními, prostorovými a dalšími možnostmi, které máte.

Vybíráme vanu…

Nejprve zmapujte prostorové možnosti, protože od ní se bude odvíjet velikost vany a její tvar. Jakmile máte toto vyřešené, popřemýšlejte o vhodné barvě. Barva musí ladit se zbytkem koupelny a doplňovat celkový design. Kdo má k dispozici větší prostor, nemusí se bát experimentovat ani s tvarem vany.

Volně stojící, nebo zabudovaná vana?

Volně stojící vana neboli vana v prostoru je považována za poněkud luxusnější, jelikož si ji z prostorových důvodů (a s tím souvisejí i důvody finanční) nemůže dovolit každý.

Velikost koupelny je zpravidla kolem dvou až tří metrů čtverečních a do takové koupelny volně stojící vanu umístit nelze. O té se dá uvažovat až od 6 metrů čtverečních a více. Takové koupelny ale mívají bohatší vrstvy obyvatel. Volně stojící vana vytváří dojem vysokého komfortu a získává pocit volnosti a nemezení, ale z praktického hlediska nemá žádné jiné výhody oproti vaně zabudované.

Dříve smalt, nyní akrylát

Akrylát a smalt mají na trhu s vanami hlavní slovo. Zatímco dříve se upřednostňovaly plechové smaltové vany, a to vzhledem k nízké ceně, nyní se do popředí dostaly vany akrylátové, tedy plastové. U plechových van je i jisté omezení co do tvaru, a to vzhledem k tvrdosti materiálu.

Oproti tomu akrylátové vany existují v různých tvarech a velikostech. Jsou odolné vůči různým oděrkům a chemickým prostředkům a vydrží dlouho. Navíc si udržují pořád skvělý vzhled a v neposlední řadě dobře drží teplo.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Zateplování domů je stále v kurzu. Každoročně rostou ceny tepla a možná i vy jste na jaře zjistili, že vám značně ubylo uhlí ve sklepu nebo jste spálili mnohem víc plynu. Řešením je zateplení fasády vašeho domu. Jaký izolační materiál ale zvolit?

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Šindele: Asfaltová střešní krytina, která váš dům ochrání před nepřízní počasí

Jednou z možností střešní krytiny pro váš dům se mohou stát šindele. Tato střešní krytina je velmi zajímavou alternativou. Lze ji využít nejen pro rekreační objekty či starší rodinné domy, ale dokonce i pro moderní novostavby. Předurčují je k tomu vynikající vlastnosti. O nich se dozvíte v následují…


Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

Vanové zástěny: Konec potopám v koupelně

Máte-li doma v koupelně vanu, je dobré k ní připevnit nějakou clonu, která bude zabraňovat stříkání vody mimo ni. Během koupání či sprchování ve vaně se totiž voda odráží od stěny i od vašeho těla a směřuje mimo prostor vanu. Snadno se tak může stát,

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Domácí wellness zařízení: Vířivé vany a sauny do domu

Také už Vás nudí a otravuje chodit neustále na masáže a do sauny či vířivky do veřejných lázní a wellness center? Není se čemu divit, v těchto zařízeních nikdy nebudete mít takové soukromí jako doma. Pokud však máte dostatek financí a vhodné prostory přímo ve Vašem domě či bytě, pak si můžete pořídi…


Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Jak uklidit domácnost bez chemie: 5 tipů

Nejste příznivcem všech těch chemických prostředků, které je možné zakoupit v drogérii? Příčí se vám dezinfekce a přistupujete ke své domácnosti se zdravým selským rozumem? Pak se vám bude hodit několik tipů, jak si doma uklidit bez chemie!

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…