Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

1. prosinec 2011 - Rubrika: Životní styl - reaguj na článek

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Dříve lidé trávili mnoho času přípravami cukroví a vyráběním vánočních dekorací. A jak je tomu dnes? Je tvorba vánočních dekorací spíše zastaralou záležitostí nebo moderním trendem?

Reklama

Význam Vánoc

Vánoce jsou časem klidu, míru a pohody. Jsou časem, kdy by měla být celá rodina pohromadě. Vánoce jsou však také o umění vytvořit příjemnou atmosféru naplněnou štěstím. K tomu vždy z velké části napomáhala tvorba vánočních dekorací. Těmi nejpovedenějšími poté celá rodina zdobila své příbytky.

V dnešní době je tomu jinak. Mnoho z nás na vánoční dekorace zapomíná a tak můžeme o Vánocích vidět pouze prázdná okna bez jakéhokoliv vánočního nádechu. Přesto se však najdou lidé, kteří svátkům vánočním dopřávají ten pravý význam a jejich dekorace hraničí až s dokonalostí.

Nové trendy vánočních dekorací

Každým rokem se mění jednotlivé styly vánočních dekorací, a to jak exteriérových, tak interiérových.

kometa Základní vánoční exteriérovou dekorací je LED osvětlení. Jeho velkou výhodou je to, že se dá koupit v mnoha barvách či barevných kombinací. Nejoblíbenějšími tak zůstávají blikací LED světýlka, která působí velice vkusně. Jsou určena k zavěšení na stromky před domem či dokonce na celý dům, který je tak krásně osvětlen. Dalšími externími dekoracemi jsou nejrůznější figurky, barevné řetězy či dokonce celý Betlém.

Mezi interiérové vánoční dekorace pak patří vše ostatní, čím nazdobíme náš dům uvnitř. Velice oblíbenými jsou v posledních letech papírové šablony, s motivy Ježíška, sobů, malých dětí hrajících si ve sněhu, které se lepí do oken. K tradičnější výzdobě patří klasický adventní věnec s vánočními svícny, který hezky zpříjemní atmosféru. Můžete také k tvorbě dekorace použít nejrůznější barevné spreje, folie či barvy. Stálicí tradičních Vánoc je také vánoční hvězda.

Vytvořte si perníkový betlém!

Největší radost budete mít z takové dekorace, kterou si vytvoříte sami. Pomocí vykrajovací soupravy TESCOMA si uděláte vlastní betlém!

Vánoční dekorace
Vánoční dekorace

Pořídit ji můžete například v eshopu eProton.cz již za 499,-

Nezapomínejme na tradice

K hezky prožitým Vánocům patří také vánoční dekorace. Neměli bychom proto na ni zapomínat, neboť dokáže krásně obohatit příjemnou vánoční atmosféru a náš byt hezky vynikne. Můžete si vybrat z nejrůznějších variant, vždyť Vánoce přeci stojí za to a neměli bychom na tradice zapomínat.

Závěrem malá inspirace...

Vánoční dekorace
Vánoční dekorace
Vánoční dekorace
Vánoční dekorace
Vánoční dekorace
Vánoční dekorace
Vánoční dekorace
Vánoční dekorace

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Je tady opět čas vánoční a také čas vstupu do nového roku 2012. Snad každý z nás každoročně pošle alespoň jednu novoročenku svým blízkým. Jaké druhy novoročenek však existují a jaká je vlastně jejich historie? To se dočtete v dnešním článku.

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.


Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…

Stojany na vánoční stromek

Stojany na vánoční stromek

Dávno pryč jsou doby, kdy se pro usazení vánočního stromku používaly dřevěné stojany. Měly tu nevýhodu, že je bylo potřeba přesně ořezávat tak, aby se do nich vešel kmen stromku, pozor jsme si však museli dávat také na to, aby otvor nebyl příliš velký, neboť pak by stromek neměl dostatečnou stabilit…


Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

V poslední době zažily v oblasti bytové dekorace největší boom samolepky na zeď. Za svou krátkou existenci si rychle získaly přízeň zákazníků a o této „novince“ už vědí takřka všichni. Stále ještě váháte, zda si samolepky na zeď také pořídit?

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…