Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

14. prosinec 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované, tedy klasicky ve formě skleněných koulí a figurek. Velmi pěkně působí také podomácku vyrobené vánoční ozdoby.

Reklama

Při jejich výrobě si navíc užijete vy i vaše děti spoustu zábavy. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.

Vánoční ozdoby z papíru

Papírové vánoční ozdoby patří mezi ty vůbec nejjednodušší. Jejích výrobu bez problémů zvládnou i malé děti.

Nejlehčí je výroba tak, že si vezmete kus papírové čtvrtky. Z ní vystřihnete proužky o délce asi 15 – 20 centimetrů a šířce 1,5 – 2 centimetry. Konec proužku pak slepíte obyčejným lepidlem na papír.

V tu chvíli máte základ ozdoby. Na ní pak přidáte ještě nějaký vánoční motiv, například stromeček. Ten vystřihnete z barevného papíru a spojíte jej s kroužkem pomocí jehly a kusu bavlnky. Tu pak na konci zauzlujete v případě, že ozdobu budete chtít pověsit na stromek či do oken.

Ozdoby ze slámy

Velmi zajímavým řešením jsou vánoční ozdoby ze slámy. Například pro přípravu slaměného andílka stačí mít připravených pár desítek stébel slámy. Polovinu z nich na chvilku namočíte do teplé vody, aby změkly a daly se tvarovat. Pak je na jednom konci svážete do uzle a jednotlivá stébla budete ohýbat tak, aby vznikla jakási hlavička.

Další připravená stébla budou tvořit křídla anděla. Vezmete si jich asi 10 a uprostřed je svážete. Po roztáhnutí vzniknou křídla, který pak pomocí nitě svážete k hlavičce. Vánoční ozdoba je hotova.

Podívejte se na detailní postup, jak vyrobit vánoční ozdoby.

Ozdoby z vizovického těsta

Tradiční jsou také ozdoby z vizovického těsta. Nejprve si připravíte těsto z hladké mouky, octa a vody. Jednotlivé ingredience spojíte, až vznikne tužší těsto. To necháte vychladnout v lednici.

Poté jej vyválíte na asi třícentimetrový plát. Z něj vykrojíte či vyříznete ozdoby dle vašeho gusta a nápadů. V ozdobě pak uděláte otvor, kterým provlečete nit. Na konci ji zavážete a upevníte na stromek. Ozdobu je možné jakkoliv dozdobit, třeba kořením, ovocem apod.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Máte už koupený vánoční stromeček a těšíte se na chvíli, až jej začnete zdobit? Před tím, než se pustíte do zdobení vánočního stromku, je potřeba nezapomenout také na to, že k němu musíte mít odpovídající stojánek.

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Dříve lidé trávili mnoho času přípravami cukroví a vyráběním vánočních dekorací. A jak je tomu dnes? Je tvorba vánočních dekorací spíše zastaralou záležitostí nebo moderním trendem?


Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.

Průvodce tříděním odpadu: Od papíru k bioodpadu

Průvodce tříděním odpadu: Od papíru k bioodpadu

Třídit plasty nebo papír je v dnešní době jednoduché. Téměř na každém sídlišti nebo návsi již najdete barevné kontejnery, do kterých můžete vyhodit plastovou láhev nebo staré noviny. Jenže třídění odpadu má svá jasně daná pravidla.


Návod, jak vyrobit adventní věnec

Návod, jak vyrobit adventní věnec

Jak si zpříjemnit čekání na Štědrý den a dlouhé zimní večery? Vyrobte si adventní věnec a relaxujte u zapálené svíčky. Přinášíme fotoreportáž, jak si vyrobit adventní věnec doma!

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.