Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

11. prosinec 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Máte už koupený vánoční stromeček a těšíte se na chvíli, až jej začnete zdobit? Před tím, než se pustíte do zdobení vánočního stromku, je potřeba nezapomenout také na to, že k němu musíte mít odpovídající stojánek. Ten si můžete koupit, daleko levněji vás ale vyjde vlastní výroba stojánku. Jak na to? Jeden z postupů si popíšeme v následujícím článku. Nejjednodušší je výroba dřevěného stojánku na vánoční stromeček. Způsobů jeho výroby je několik.

Reklama

Opracování dřevěných hranolů

K výrobě si připravte dva dřevěné hranoly, které budou mít délku kolem 40 centimetrů. Jejich hrany obruste tak, aby byly jemné. K tomu použijte obyčejný smirkový papír.

Do každého hranolu si vyřízněte uprostřed prohlubeň, několik centimetrů dlouhou, hlubokou zhruba do poloviny tloušťky hranolu. To bude sloužit ke spojení obou hranolů, vzniknou tak nohy stojanu. Doporučuji si před provedením řezů udělat náčrt tužkou tak, aby spoje dobře zapadly. Prohlubeň vyřízněte a pak otvory dodělejte pomocí dláta.

Spojení hranolů do kříže

Jakmile jsou prohlubně na obou hranolech hotové a zapadají do sebe, můžete je spojit. Spojení musí být provedeno tak, aby hranoly vytvořily kříž. Ke spojení pak použijte lepidlo na dřevo, případně je můžete spojit hřebíky.

Vyvrtání otvoru pro kmen stromu

Je-li kříž hotový, vyvrtejte v jeho prostředku otvor, a to zhruba o průměru dvou až tří centimetrů. Vzniklý otvor bude sloužit pro usazení stromku.

V tuto chvíli máte stojánek vlastně hotový. Je možné, že otvor bude příliš velký. Pokud je tomu tak, pak po zasunutí kmene stromku přidejte do otvoru třísky tak, aby kmen držel co nejpevněji a nedošlo k vyvrácení stromečku.

Natření stojánku

V závěrečné fázi, kdy už je stojánek na dřevo hotov, jej pro lepší efekt natřete barevným lakem. Ideální je, pokud jej natřete v barvách, které se hodí k Vánocům. Použitelný je tak kupříkladu zelený lak, případně červený apod.

Detailní způsob, jak vyrobit stojánek na vánoční stromek, najdete na webu jakopravit.cz. Zde také zjistíte, co vše budete k práci potřebovat a na kolik vás výroba stojanu vyjde.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.


Návod, jak vyrobit adventní věnec

Návod, jak vyrobit adventní věnec

Jak si zpříjemnit čekání na Štědrý den a dlouhé zimní večery? Vyrobte si adventní věnec a relaxujte u zapálené svíčky. Přinášíme fotoreportáž, jak si vyrobit adventní věnec doma!

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.


Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…

Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…