Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

13. prosinec 2011 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru ( na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou ani venkovní světla, která můžeme rozmístit po zahradě na stromky, ploty apod.

Reklama

V současné době je nabídka vánočního osvětlení velmi rozmanitá. Dají se pořídit moderní světelné řetězy, vánoční krápníky, sněžení a další dekorace, které jen umocní nádherný pocit z Vánoc.

Rozdíly mezi vánočním osvětlením do interiéru a exteriéru

Při výběru vánočního osvětlení bychom si měli dát pozor na to, zda chceme světla použít pro vnitřní prostory nebo do exteriéru. V obchodech totiž na první pohled nemusíme poznat rozdíl. Výrobky, které jsou určeny pouze pro venkovní použití, by měly být vždy dobře izolované. Jednoduše to poznáme tak, že zatímco vnitřní vánoční osvětlení má kabely vyrobené z plastu, venkovní osvětlení je zasazeno do gumové izolace. Venkovní vánoční světla by ve všech obchodech měly nést označení IP44, pomůckou může být také obrázek domečku s šipkou ven, což značí, že světla jsou určena i do exteriéru.

LED sněžení, vánoční krápníky

Pojďme se nyní podívat na některé druhy vánočních světel. Velmi lákavými a na první pohled krásnými světly jsou vánoční krápníky, kterými můžeme ozdobit třeba i celou stěnu domu. Lze je sehnat i jako LEDková světla. Toto osvětlení vytváří dojem krápníku. Výhodou je, že jednotlivé díly lze různě napojovat, existuje i poměrně slušné množství barevných variant.

Velice populární je i tzv. vánoční sněžení, které se rovněž dá použít i do exteriéru. Už z dálky toto osvětlení upoutá velkou pozornost, neboť opticky vytváří dojem padajícího sněhu. Vánoční sněžení se prodává ve formě LED svítidel.

Variant vánočního osvětlení je samozřejmě celá spousta. Některé druhy blikají, jiné svítí nepřetržitě. Moderní vánoční osvětlení (LED sněžení, vánoční krápníky) pak dokáží pěkně imitovat různé jevy, které jsou spojeny se zimním obdobím. V každém případě může vánoční osvětlení vylepšit celkovou atmosféru našeho domova zevnitř i zvenku.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Solární lampa: Doplněk na zahradu, který do jisté míry nahradí klasické osvětlení

Aby vaše zahrada před domem byla ve večerních a nočních hodinách působivě osvícena a přitom jste zbytečně nespotřebovávali velké množství elektrické energie, je možné využít solární lampy. Jedná se o zajímavé doplňky na zahradu, které do určité míry mohou nahradit klasické osvětlení. Ale nedokáží zá…

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Osvětlení verandy a zahrady: jak vybrat světla pro venkovní prostor u domu

Prostor zahrady využíváme zejména během dne, kdy venku svítí sluníčko a je k dispozici dostatek denního světla. Mnoho z nás však chce zejména během letních měsíců trávit na zahradě či na verandě svého domu i večery, kdy už venku panuje tma. V tomto případě je nutné použít umělé osvětlení. Jak vybrat…


Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.

Vánoční hvězda: Jak se o ni postarat?

Vánoční hvězda: Jak se o ni postarat?

Pořídili jste si na Vánoce vánoční hvězdu a teď přemýšlíte, jak o ni pečovat, aby vydržela do příštího roku? Pokud ano, máme pro vás několik rad, jak toho docílit.


Bezdrátový vypínač pro ovládání osvětlení v domácnosti

Bezdrátový vypínač pro ovládání osvětlení v domácnosti

Pevně instalované vypínače světla v místnosti mohou být problémem v případě, kdy se například rozhodneme pro změnu rozestavení nábytku. Rázem se totiž může stát, že vypínač, kterým ovládáme lustr či lampu v místnosti, bude znepřístupněn, ocitne se třeba za novou skříní. V případě, že takovéto komp…

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Nové možnosti ovládání osvětlení Philips Hue

Moderní systém ovládání osvětlení Philips Hue přináší neustále další a další možnosti, jak si zpříjemnit každý den tím nejlepším způsobem podle toho, jakou atmosféru zrovna potřebujete vytvořit.