Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

27. březen 2013 - Rubrika: Zahrada - Komentáře: 1

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.

Reklama

Zahrada u rodinného domu nesmí chybět

Pakliže si koupíte dům, jehož součástí je také zahrada, uděláte jenom dobře. Z prostoru zahrady si totiž postupně můžete vytvořit velmi pěkné prostředí, které pomůže ke zkvalitnění bydlení. Rodinný dům, kde není zahrada, působí občas trochu smutně. Nemusí se zrovna jednat o nějak zvlášť velkou zahradu, klidně postačí pár desítek metrů čtverečních kolem domu.

Důvody, proč mít u domu zahradu

Ptáte se, proč je právě přítomnost zahrady jedním z důležitých faktorů při nákupu nemovitosti? Stačí si jen uvědomit, kolik času v ní budete moci trávit. Namísto posedávání u televize v domě si budete moci při pěkném počasí sednout na zahradní lavičku, dát si dobré pití a kochat se přírodou. Klid, který do vašeho domova přinese právě prostor zahrady, je doslova k nezaplacení. Ano, zahrada jako pozemek navíc samozřejmě něco stojí, jenže investice do nemovitosti se vyplatí v každé době.

Prostor zahrady lze využít k mnoha účelům

Nabízím tipy pro vaši zahradu. V případě, že budete mít u domu velkou zahradu, můžete jí později klidně využít ke stavbě nového domku pro své děti, nebo k pěstování plodin, lze v ní vysadit ovocné stromy, které vám budou každý rok přinášet bohatou úrodu jablek, hrušek, třešní či jiných plodů, jež pak využijete v domácí kuchyni. Zahrada by zkrátka neměla chybět a při koupi nového rodinného domu na to rozhodně myslete. Je lepší dát za pozemek o trochu peněz více, nežli pak po zbytek života litovat, že jste si nepořídili dům, jehož součástí by byla alespoň malá zahrádka.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Radka945

pondělí, 10. duben 2017
16:52

Zrovna v září jsme se nastěhovali do nového domku a co se rozjasnilo a oteplilo, trávíme veškerý volný čas zútulňováním zahrady. Nemohli jsme se dočkat, takže jsme hledali inspiraci, kde to jen šlo. Zatím jsme si nejvíc vzali z http://decostamp.cz/zahrada/, jejichž články pravidelně sledujeme a většinu tipů promítáme i do naší zahrádky.


Napsal: Radka945 [Odpovědět]


Čtěte také...

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Vytápění rodinného domu - otopná soustava, ceny energií a ekologické zdroje tepla

Když se lidé rozhodnout pro koupi nebo stavbu rodinného domu, málokdy se v prvních fázích projektu rozmýšlí nad tím, jakým způsobem jej budou chtít vytápět.

Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.


Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…

Zavlažovací systémy na zahradu

Zavlažovací systémy na zahradu

Zapomeňte na ruční zavlažování zahrady. Zavlažovací systém pro zahradu udělá vše za Vás. Stačí jen naprogramovat dobu a frekvenci zavlažování a máte po práci.


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Vytváříme moderní zahradu

Vytváříme moderní zahradu

Ke každému moderně zařízenému rodinému domu patří neodmyslitelně i moderně založená zahrada. Efekt moderní zahrady zdokonalíme použítím aktuálních trendů v oblasti zahradnictví, ale velkou roli také hraje rozmístění a množství všech živých i neživých prvků v zahradě. Pokud se už pustíte do zkrášlová…