Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Stojany na vánoční stromek

9. prosinec 2011 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Dávno pryč jsou doby, kdy se pro usazení vánočního stromku používaly dřevěné stojany. Měly tu nevýhodu, že je bylo potřeba přesně ořezávat tak, aby se do nich vešel kmen stromku, pozor jsme si však museli dávat také na to, aby otvor nebyl příliš velký, neboť pak by stromek neměl dostatečnou stabilitu a mohl by lehce spadnout.

Reklama

Moderní stojany na stromek

Dnes se dají v obchodech s vánočními dekoracemi i u některých prodejců vánočních stromků pořídit moderní stojany, u nichž nehrozí, že by stromek během Vánoc přepadl. Tyto stojany jsou zároveň vyráběny tak, aby usazování stromku zvládl úplně každý a nemusel u této činnosti strávit půl dne různým ořezáváním apod.

Do stojanů lze i dolévat vodu

Stojany jsou vyráběny z různých materiálů. Prodejci nabízejí například litinové stojánky, dále pak stojany z plastu, kovové či dokonce keramické. Trendem jsou tvary, které umožňují stromek po celý čas Vánoc zalévat vodou tak, aby neuschnul. Díky tomu vydrží celé Vánoce čerstvý a nebude z něj opadávat jehličí. Keramické stojany jsou asi nejvíce prodávané. Jejich nevýhodou je však poměrně malý průměr otvoru pro usazení stromku, hodí se tak spíše pro méně vzrostlé kusy. Disponují naopak velkou nádobou na vodu.

Samoupínací a bezpečnostní stojany

Pro snadné upnutí stromku lze pořídit také samoupínací stojany. Do nich stačí vložit stromek, který pomocí jednoduché páčky upevníme. U takzvaných bezpečnostních stojanů zase stačí předvrtat malé dírky do kmínku stromku a zašroubovat upínací šrouby. V případě bezpečnostních stojanů nám pak nehrozí zborcení stromku.

Před uchycením uřízněme uschlou část kmenu

Před upnutím stromečku do stojanu je vhodné spodek kmenu uříznout. Hodí se to zejména u těch typů stojanů, u nichž lze dolévat vodu. Přes uschlý konec by totiž stromek nemohl vodu tak dobře nasávat.

Asi každému z nás se někdy v minulosti stalo, že mu vánoční stromek spadl. Díky moderním stojanům je však toto riziko naprosto minimální, snazší je i samotný proces uchycení vánočního stromečku.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…


Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Máte už koupený vánoční stromeček a těšíte se na chvíli, až jej začnete zdobit? Před tím, než se pustíte do zdobení vánočního stromku, je potřeba nezapomenout také na to, že k němu musíte mít odpovídající stojánek.

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.


Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.

Vánoční hvězda: Jak se o ni postarat?

Vánoční hvězda: Jak se o ni postarat?

Pořídili jste si na Vánoce vánoční hvězdu a teď přemýšlíte, jak o ni pečovat, aby vydržela do příštího roku? Pokud ano, máme pro vás několik rad, jak toho docílit.