Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

30. říjen 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.

Reklama

Jak vyrobit dušičkový věnec? Buďto jej zakoupíte hotový v květinářstvích, nebo si jej můžete během pár minut vyrobit sami doma. Není to žádná složitá činnost, je pouze potřeba mít k dispozici potřebný materiál.

Výhodou je, že vámi vytvořený věnec na Dušičky si můžete ozdobit zcela dle svých představ a využít nejrůznější materiály. Samozřejmě vás také dušičkový věnec, který si vyrobíte vlastnoručně, vyjde výrazně levněji nežli ten, který zakoupíte v obchodu.

Návod na výrobu dušičkového věnce

  • Základní věnec obtočte drátkem.
  • Na něj pak připevněte smrkové větve, případně větvičky z jiných vhodných dřevin.
  • Větvičky použijte po celém obvodu věnce.
  • Poté na věnec přidávejte dle libosti ozdoby – šišky, sušené květiny atp.
  • K jejich upevnění použijte lepidlo, nejlépe nanesením pomocí tavicí pistole.
  • Po každém nánosu nechte lepidlo nějakou dobu zaschnout.
  • Pokračujte až do doby, než bude věnec dle vašich představ.

Návod na sestavení dušičkového věnce je velmi jednoduchý. Stačí mít k dispozici základní věnec ( slaměný či umělohmotný), ozdoby (šišky, větvičky atd.), kus drátku a lepidlo. Věnec jednoduše obtočíte drátkem a na něj pak budete přidělávat jednotlivé kusy větviček ze smrku či jiné ho stromu, šišky a další ozdoby. Mějte na paměti, že by dušičkový věnec neměl být přehnaně monstrózní a pestrý, přeci jen jde o jakousi součást piety. Střídmost je tak určitě na místě.

dušičkové věnce
dušičkové věnce

Nejproblematičtější fází při sestavování dušičkového věnce je samotné upevňování jednotlivých ozdob. Nejlepší bude, pokud si na to pořídíte tavicí pistoli.

K lepení ozdob použijte tavicí pistoli

Do tavicí pistole se vloží lepicí tyčinka ( musíte zvolit vhodnou velikost a šířku). Poté ji zapojíte do zásuvky a necháte několik minut rozehřát. Následně už můžete začít lepit. Tavicí pistole není drahá, navíc jistě najdete další možnosti jejího využití v domácnosti.

dušičkové věnce
dušičkové věnce

Máte nejvyšší čas

Položení dušičkového věnce je tradicí, na kterou byste určitě neměli zapomínat. Jde o vzpomínku na vaše blízké a vyjádření toho, že na ně i po jejich smrti neustále myslíte. Na výrobu dušičkového věnce už máte nejvyšší čas, 2. listopad se neúprosně blíží.

Foto: sam-jentak.blogspot.com, dolcevita.blog.cz, ivcinydekorace.blog.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Návod, jak vyrobit adventní věnec

Návod, jak vyrobit adventní věnec

Jak si zpříjemnit čekání na Štědrý den a dlouhé zimní večery? Vyrobte si adventní věnec a relaxujte u zapálené svíčky. Přinášíme fotoreportáž, jak si vyrobit adventní věnec doma!

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Máte už koupený vánoční stromeček a těšíte se na chvíli, až jej začnete zdobit? Před tím, než se pustíte do zdobení vánočního stromku, je potřeba nezapomenout také na to, že k němu musíte mít odpovídající stojánek.


Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

K předpovědi počasí se již nemusíte jen dívat na televizní stanici nebo do novin. Již pěknou řásku let se dají pořídit v obchodech s elektronikou domácí meteostanice, které slouží především k předpovědi počasí a také ke zjištění aktuálních klimatických podmínek, které venku panují. Moderní meteostan…


Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.