Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

13. prosinec 2013 - Rubrika: Tipy a triky - reaguj na článek

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek. Zdobení se přitom meze nekladou, každý má jiný vkus a zvyky. Někdo se drží tradičních způsobů, mnozí z vás ale jistě rádi experimentují. Jaké jsou tedy nejčastější způsoby zdobení vánočního stromečku?

Reklama

Klasické zdobení

Vánoční stromeček v tradičním stylu v českých domácnostech samozřejmě převažuje. Ať už doma máte umělý stromek, nebo dáváte přednost přírodnímu stromečku, v klasické variantě na něm nechybí tradiční skleněné ozdoby – vánoční koule a figurky.

Dále jsou na něm i čokoládové ozdoby z kolekcí, případně vlastnoručně vyrobené. V neposlední řadě pak na takovém vánočním stromku nesmějí chybět vánoční řetězy, sníh a samozřejmě ani světelné řetězy. Ty mohou mít několik barev (v kombinacích červená, žlutá, zelená atd., tedy v barvách, které jsou typické pro Vánoce), případně lze pořídit osvětlení, které má všechny svíčky v jedné barvě, nejčastěji bílé.

Zdobení postaru

Stále více lidí inklinuje k tomu, že namísto okázalým skleněným koulím a dalším ozdobám dává přednost starým tradicím, které se používají ke zdobení vánočního stromku již od časů našich babiček a prababiček.

Velmi příjemně působí například jednoduché slaměné ozdoby, stejně tak lze na vánoční stromeček použít třeba ozdoby z vizovického těsta, případně i papírové ozdoby. Všechny tyto varianty si navíc můžete vyrobit zcela sami doma, přičemž se do díla mohou bez problémů zapojit také vaše děti. Výroba vánočních ozdob není nijak složitá.

Netradiční barvy

Kdo je trochu výstřednější, může při zdobení vánočního stromečku použít i netradiční barvy. Dnes se dají bez problémů pořídit ozdoby, které jsou třeba v růžové, černé či jiných barvách, které pro Vánoce nejsou zas až tolik typické.

Inspirací a návodů, jak zdobit vánoční stromeček, najdete na internetu mnoho. Kdo ví, třeba se u vás letos nakonec objeví stromeček, který bude vypadat trochu jinak, než jak jste jej měli vystrojený vloni. Nebojte se zapojit fantazii.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromeček?

Máte už koupený vánoční stromeček a těšíte se na chvíli, až jej začnete zdobit? Před tím, než se pustíte do zdobení vánočního stromku, je potřeba nezapomenout také na to, že k němu musíte mít odpovídající stojánek.

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…


Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Jak vybírat vánoční stromek?

Jak vybírat vánoční stromek?

Přírodní stromky na Vánoce se opět dostaly do módy. Zatímco na konci devadesátých let se rozmohl boom umělých stromků, dnes se mnoho rodin vrací k tradici živého stromečku. Převládají přitom jedle a borovice, méně časté jsou pak nákupy smrků. Je to dáno tím, že smrky rychle opadají a oproti jedlím n…


Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, ze slámy nebo z vizovického těsta

Ozdoby na vánoční stromeček, do oken či třeba na vánoční stůl nemusejí být nutně pouze kupované. V následujícím článku si stručně nastíníme, jak vyrobit vánoční ozdoby z papíru, slámy nebo vizovického těsta.

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.