Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

20. prosinec 2011 - Rubrika: Životní styl - Komentáře: 1

Je tady opět čas vánoční a také čas vstupu do nového roku 2012. Snad každý z nás každoročně pošle alespoň jednu novoročenku svým blízkým. Jaké druhy novoročenek však existují a jaká je vlastně jejich historie? To se dočtete v dnešním článku.

Reklama

Přání do nového roku

Možná je pro některé z nás oslava nového roku jen pouhou každoroční tradicí, ale pro většinu lidí znamená důležitou událost, kterou obvykle trávíme v kruhu našich nejbližších. Na oslavu nového roku se prostě nedá zapomenout. Proto bychom měli již nyní začít přemýšlet nad tím, jakým způsobem udělat radost lidem, které máme nejraději a jak jim popřát šťastný nový rok. Většina z nás volí pro tuto příležitost obdarování blízkých tradiční novoročenkou.

Historie novoročenek

Velice zajímavý je fakt, že novoročenky nás provázejí již od pradávna a jejich historie proto sahá velmi daleko. Za nejstaršího předchůdce novoročenek je považován egyptský symbol štěstí. Ten byl však určen pouze pro bohaté vrstvy obyvatel. Nejstarší novoročenka původu českého byla vytištěna v roce 1605 a od této chvíle lidé každoročně posílají novoroční přáníčka jako symboliku nového roku.

Od 18. století se úroveň novoročenek neustále zvyšovala. Lidé chtěli, aby se jejich přáníčka líbila a začali je různě dekorovat a také ručně malovat. První malovanou novoročenku namaloval anglický malíř John Hersley.

Silvestr 2011 na Horách

Nemáte ještě program na poslední večer v roce 2010? Ale zároveň víte, že ho nechcete slavit doma s mísou chlebíčků a nudným televizním pořadem? Oslavte Silvestra na horách. Ještě není pozdě!

Druhy novoročenek

Existují dva druhy novoročenek. Patří mezi ně novoročenky klasické tištěné a novoročenky elektronické. Ty jsou v poslední době velice moderní záležitostí, neboť lidem velmi ušetří čas. Na výběr jsou novoročenky od těch nejtradičnějších, přes kreslené až po animované, které jsou obvykle nejdražší.

Přání do nového roku

Nový rok je jedním z nejkrásnějších a nejšťastnějších momentů v roce. Pokud chceme naše nejbližší překvapit a potěšit, jistě bychom jim neměli zapomenout poslat novoročenku. Ať již bude papírová či elektronická, jistě vykouzlí na každé tváři úsměv.

Za celou redakci MaxiBydlení.cz Vám přeji do nového roku mnoho štěstí a úspěchů.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

gkKuU9F8oJa

neděle, 2. říjen 2016
19:13

Just do me a favor and keep writing such trehcnant analyses, OK?


Napsal: gkKuU9F8oJa [Odpovědět]


Čtěte také...

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

Trend poslední doby? Samolepky na zeď!

V poslední době zažily v oblasti bytové dekorace největší boom samolepky na zeď. Za svou krátkou existenci si rychle získaly přízeň zákazníků a o této „novince“ už vědí takřka všichni. Stále ještě váháte, zda si samolepky na zeď také pořídit?

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.


Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Dříve lidé trávili mnoho času přípravami cukroví a vyráběním vánočních dekorací. A jak je tomu dnes? Je tvorba vánočních dekorací spíše zastaralou záležitostí nebo moderním trendem?

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…


Vytváříme moderní zahradu

Vytváříme moderní zahradu

Ke každému moderně zařízenému rodinému domu patří neodmyslitelně i moderně založená zahrada. Efekt moderní zahrady zdokonalíme použítím aktuálních trendů v oblasti zahradnictví, ale velkou roli také hraje rozmístění a množství všech živých i neživých prvků v zahradě. Pokud se už pustíte do zkrášlová…

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?