Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

27. říjen 2011 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvělou záležitostí je měděné nádobí a v poslední době si velkou oblibu získalo mezi amatérskými i profesionálními kuchaři také litinové nádobí.

Reklama

Výhody litinového a měděného nádobí

Pojďme si alespoň ve stručnosti nastínit výhody a vlastnosti výše uvedených dvou druhů nádobí. Oba dva typy, měděné i litinové nádobí, mají velmi dobré vodivé vlastnosti. U mědi je známo, že dokáže teplo velmi dobře rozvádět. Právě proto jsou tyto vlastnosti využity i při výrobě hrnců, pánví a kastrolů, neboť měděný plášť nádobí dokáže velmi efektivně rozvádět teplo po celém obvodu. Tím pádem je vaření daleko rychlejší, příprava pokrmů zabere méně času a dochází tím i k úsporám na energiích, neboť spotřebujete méně elektrické energie či plynu.

Jídlo je chutné a zdravé

Pokud použijeme například hrnec na těstoviny z mědi ( nebo také z litiny), je spotřeba energií až o 40% nižší nežli u běžných hrnců. Jídlo navíc při rychlejší úpravě neztratí vitamíny, které náš organismus potřebuje. Podobné vlastnosti jako měď má i litinové nádobí. Volbou jednoho z těchto druhů materiálu tak vaření ve Vaší kuchyni bude nejen snadnější, ale zároveň i energeticky úspornější.

foto: kulina.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Čtěte také...

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Je tady opět čas vánoční a také čas vstupu do nového roku 2012. Snad každý z nás každoročně pošle alespoň jednu novoročenku svým blízkým. Jaké druhy novoročenek však existují a jaká je vlastně jejich historie? To se dočtete v dnešním článku.

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?


Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

Indukční titanové nádobí: Zdravé vaření každý den

Při nákupu nového sporáku do kuchyně si mnoho lidí vybírá moderní indukční vařiče. V případě, že si takovýto vařič pořídíte, je třeba si také zjistit, zda na něm budete moci využívat nádobí, tedy hrnce či pánve, které doma máte. Ne všechny druhy nádobí totiž na indukčních vařičích lze používat.

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …


Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…

Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …