Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál
Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné dno zajišťuje optimální schopnost zahřívání. Všechny hrnce a pánve jsou potaženy nepřilnavou povrchovou keramickou vrstvou s příměsí titanu. Díky této technologii má titanové nádobí také dlouhou životnost.">

Výběr titanového nádobí je široký

26. leden 2011 - Rubrika: Kuchyně - reaguj na článek

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve.

Reklama

Titanové nádobí se stalo hitem letošních Vánoc. Díky nepřilnavému povrchu je možné připravovat potraviny zdravě bez použití jakéhokoli tuku či oleje. Díky rychlému a rovnoměrnému rozdělení tepla až do horních částí stěn nádobí dokážou titanové výrobky uchovat uvařené pokrmy po dlouhou dobu teplé. Prostřednictvím akumulace tepla v zesílených stěnách dokážou dokonce ušetřit energii a váš čas.

Údržba titanového nádobí je velmi snadná, navíc mají titanové výrobky dlouhou životnost a záruku. Používat je můžete jak na elektrickém a plynovém sporáku, tak na plotně se sklokeramickou deskou.

Jediným českým výrobcem titanového nádobí je společnost PRO TITANIUM GUSS. Titanové nádobí této značky můžete zakoupit ve formě hrnců, pekáčů a pánví.

Titanový hrnec pro celou rodinu

Titanový hrnec je ideální k vaření, pečení a smažení. Seženete jej v objemu 3 anebo 4,5 litru. Velikost titanového hrnce vám umožní uvařit celý oběd, tedy maso i s přílohou, až pro 6 osob v jednom hrnci. Pokud vaříte maso a přílohu odděleně, můžete v titanovém hrnci uvařit maso až pro 10 osob. Díky nepřilnavému povrchu můžete v titanových hrncích také zapékat těstoviny a péct dorty.

Titanový pekáč vhodný k pečení a dušení

Čtyřhranné titanové pekáče mají větší rozměry a jsou tak vhodné především pro pečení a dušení větších kusů masa, drůbeže či slaných a sladkých nákypů. Větší pekáč je vhodný pro přípravu jídla pro čtyřčlennou rodinu, maso upečete až pro osm lidí.

V titanovém pekáči upečete maso až pro osm osob
V titanovém pekáči upečete maso až pro osm osob

Titanová pánev v různých rozměrech

Titanová pánev s nízkým okrajem je vhodná především k přípravě palačinek, bramboráků, omelet či steaků. Naopak pánve s vyšším okrajem se hodí k přípravě masových směsí, čínských směsí, nejrůznějších směsí masa či příloh. Uplatní se také například k vaření omáček. Pánev s vyšším okrajem má dva úchyty, a proto je také vhodná k pečení bábovek či žemlovek.

Titanová pánev s vyšším okrajem je vhodná k přípravě nejrůznějších masových směsí
Titanová pánev s vyšším okrajem je vhodná k přípravě nejrůznějších masových směsí

Cena titanového nádobí

A jak se pohybují ceny titanového nádobí? Pánve se pohybuje kolem 1 500 Kč, hrnce kolem 1 600 Kč a pekáče kolem 1 800 Kč.

Autor: Martina Nováková

Doporučujeme

Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné dno zajišťuje optimální schopnost zahřívání. Všechny hrnce a pánve jsou potaženy nepřilnavou povrchovou keramickou vrstvou s příměsí titanu. Díky této technologii má titanové nádobí také dlouhou životnost.

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Vaření v titanovém nádobí je elegantní a zdravé

Možná jste již někde zaslechli, že se v kuchyních po celém světě objevila novinka v oblasti nádobí, která nemá daleko k úplné dokonalosti a jíž si pochvalují všichni lidé, kteří s ní přijdou do kontaktu. Tou novinkou je titanové nádobí. Titanové hrnce a pánve patří v současné době mezi to nejlepší, …

Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

Titanové nádobí: Hit letošních Vánoc

Už se nemusíte bát připáleného jídla nebo nezdravého smažení. S titanovým nádobím se vaření stává hračkou. A vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce a s nimi i čas předvánočních nákupů, je čas pouvažovat, zda právě titanové nádobí nebude tím správným dárkem pro vaše blízké.


Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Měděné a litinové nádobí: moderní trend pro kuchyně

Moderní kuchyně si jistě zaslouží také kvalitní a technicky dokonalé nádobí. Dnes mají hospodyňky a vůbec všichni ti, které občas nemine vaření v domácnosti, na výběr z mnoha druhů nádobí. Vyrábí se klasické smaltované nádobí, které však již moderním trendům v kuchyni příliš nevyhovuje. Naopak skvěl…

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí: Jak ji správně používat

Myčka nádobí se stala nedílnou součástí většiny domácností. Používají ji zejména vícečlenné rodiny, kde je větší spotřeba nádobí. Ruční mytí je pak zbytečně zdlouhavé. Víte ale, jaká jsou doporučení pro každodenní používání myčky?


Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Dětské nádobí: Jak jej nakupovat a čeho se vyvarovat

Běžné nádobí, které používáme během stravování, nejsou příliš vhodné pro malé děti. Pakliže doma máte děcka, je vhodné jim pořídit speciální dětské nádobí. To je vyráběno z odolnějších materiálů, takže se nerozbije. Je ale nutné si dát pozor na jeho kvalitu. V tomto článku se dozvíte, jak postupovat…

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

Silikonové nádobí: Hit domácích kuchyní

V posledních letech se na pultech mnoha obchodů můžeme setkat s nabídkou silikonového nádobí. Výrobci přitom tvrdí, že se jedná o naprosto skvělé produkty, které mají budoucnost a s jejichž pořízením by hospodyňky neměly váhat. Je tomu ale skutečně tak, nebo se jedná pouze o reklamní trik? Silikono…